Revija Reporter
Slovenija

Čistka na Janševem dvorišču: zdaj že bivša predsednica velenjskega odbora SDS napoveduje, da prihaja čas, da pove resnico, ne glede na posledice

Igor Kršinar
12 334

30. apr. 2020 8:54 Osveženo: 9:02 / 30. 4. 2020

Deli na:

Po dolgem letu se je centrala SDS končno odločila narediti red in 14. marca je razrešila mestni odbor SDS Velenje v celoti

SDS

Tajništvo SDS je razrešilo celotni velenjski odbor na čelu s Suzano Kavaš. Skupaj z njo je odletel tudi Sebastjan Apat, ki je trenutno svetovalec v kabinetu predsednika vlade Janeza Janše.

»Razrešitev celotnega  odbora MO SDS Velenje, leta 2020, s strani g. Dolanca, gen. sek. SDS, v času epidemije koronavirusne bolezni, ko je prepovedano vsako skupinsko druženje. Nekateri boste razumeli šele pozneje. Prihaja moj čas, da povem resnico, ne glede na posledice,« je na FB zapisala zdaj že nekdanja predsednica SDS Velenje Suzana Kavaš.

Centrala SDS pod vodstvom glavnega tajnika Boruta Dolanca je končno naredila red v velenjskem odboru, ki ga je zadnjih šest let vodila Suzana Kavaš. Kot smo pisali januarja lani, je v času, ko je prvak SDS Janez Janša s svojo družino odpotoval na dopust, iz velenjskega odbora izključila sedem članov: častnega predsednika Antona De Costo, dr. Simono Tušar, profesorico Alenko Gortan, predsednika KS Šentilj Janeza Podbornika, Tihomirja Mohorja ter zakonca Zdenka in Vando Zajc. Podbornik in Mohor sta doma iz Šentilja, prvi je celo sosed staršev Urške Bačovnik Janša, žene predsednika SDS. Po protestu 40 članov, med njimi so bili tudi Urška in njena starša Franc in Marija Bačovnik, so v centrali SDS v Ljubljani pritožbo izključenih članov sprejeli in zavrnili sklepe o njihovi izključitvi.

V mestnem svetu Velenje ima SDS šest svetnikov, med njimi je tudi Sebastjan Apat, svetovalec v kabinetu predsednika vlade, ki je prav tako med razrešenimi v velenjskem odboru SDS.

Kavaševa je še naprej ostala predsednica velenjskega odbora. Še več, zoper enega od članov, ki jih je hotela izključiti, je vložila zasebno tožbo zaradi razžalitve, obrekovanja, žaljive obdolžitve in opravljanja. Zdenko Zajc je namreč pred volitvami v državni zbor, na katerih se je Kavaševa potegovala za poslanko, člane izvršilnega odbora velenjske SDS po elektronski pošti obvestil, da zoper njo poteka kazenska ovadba zaradi kaznivega dejanja poslovne goljufije in da zato ni primerna za poslanko, prav tako tudi ne za vodenje velenjskega odbora. Sodni postopek se je pozneje končal z njeno oprostitvijo.

Ker je Kavaševa na jesenskih lokalnih volitvah kandidirala tudi za velenjsko županjo, je novembra 2018 o njeni poslovni karieri poročala tudi POP TV in v prispevku navedla, da je njeno podjetje KBS Gradnje leta 2014 zaradi neplačanih računov šlo v stečaj. Vsega skupaj se je nabralo za 1,2 milijona evrov dolga, upniki pa so po končanem stečaju dobili le dva odstotka terjatev. Seveda Kavaševa ni bila izvoljena, ker je že v prvem krogu zmagal župan Bojan Kontič iz SD. Celo nekateri desno usmerjeni Velenjčani so raje volili rdečega župana kot pa takšno rumeno alternativo, kot je Kavaševa.

Po dolgem letu se je centrala SDS končno odločila narediti red in 14. marca je razrešila mestni odbor SDS Velenje v celoti. Izredna konferenca, ki bi morala biti sklicana konec marca, je zaradi epidemije koronavirusne bolezni prestavljena na jesen. Takrat naj bi za novo predsednico predvidoma ustoličili profesorico Alenko Gortan, ki je zelo aktivna v ženski zvezi in na strankarski televiziji. Kdo do takrat vodi velenjsko SDS, pa nam do zaključka redakcije niso sporočili.

V mestnem svetu Velenje ima SDS šest svetnikov, med njimi je tudi Sebastjan Apat, svetovalec v kabinetu predsednika vlade, ki je prav tako med razrešenimi v velenjskem odboru SDS.