Če ne v Strasbourg ali v DZ, pa morda na Magistrat? Jelinčič bo kandidiral za župana
29. jul. 2014 13:37 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017


Predsednik SNS Zmago Jelinčič se bo jeseni potegoval za ljubljanskega župana, je potrdil za STA. Kot pojasnjujejo v SNS, se je Jelinčič za kandidaturo odločil, ker ocenjuje, da so v Ljubljani potrebne spremembe.
Nekdanji dolgoletni poslanec Jelinčič več o svoji odločitvi za kandidaturo, o kateri je sicer poročal spletni portal Žurnal24, ni želel pojasnjevati. Prav tako ni želel spregovoriti o svojem volilnem programu.
Glavna tajnica stranke Miša Glažar je za STA pojasnila, da bo Jelinčič svoj program predstavil ob uradni predstavitvi kandidature, ki bo verjetno tik pred začetkom uradne volilne kampanje pred oktobrskimi lokalnimi volitvami. Vsekakor pa se bo Jelinčič po besedah Glažarjeve zavzemal za bolj urejeno in bolj transparentno delovanje in poslovanje Mestne občine Ljubljana.
Nekoč parlamentarna SNS je na nedavnih državnozborskih volitvah prejela 2,2 odstotka glasov, na majskih evropskih volitvah pa 4,03 odstotka glasov volivcev. Na županskih volitvah v Ljubljani je imela svojega predstavnika nazadnje leta 2006, in sicer je njihov kandidat Marjan Rekar takrat prejel 0,56 odstotka glasov. Od takrat naprej SNS tudi nima svojih predstavnikov v mestnem svetu.
Na jesenskih županskih volitvah je sicer vnovično kandidaturo za župana Ljubljane že napovedal aktualni župan Zoran Janković, tradicionalno se mu bo nasproti postavil sedanji svetnik Zelenih Slovenije Miha Jazbinšek. V boj za županski stolček se jeseni podaja tudi direktor Slovenske filharmonije Damjan Damjanovič, ki si je širšo prepoznavnost pridobil kot žirant v bitkah talentov. Potrebne podpise podpore za župansko kandidaturo zbira tudi podjetnica Martina Valenčič, ki pred preteklimi predsedniškimi volitvami ni uspela zbrati dovolj podpisov za kandidaturo.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke