1703079682-dsc6151-01-1703079660058 Svet24.si

Umrla je novinarka in publicistka Manca Košir, ...

azijski sršen, invazivna vrsta Svet24.si

Škodljivi azijski sršen je že pri naših ...

občina-ruše, urška-repolusk Necenzurirano

Policija preiskuje, kako je štajerska občina ...

jansa orban fb2 Reporter.si

Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

doncic Ekipa24.si

Kakšen odgovor Luke! Je kdo dvomil vanj? Vsem je ...

jure-podjavoršek, mojster, delovna-akcija, otroci, družina Njena.si

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Brščič: Vladanje Alenke Bratušek je stanje naravne katastrofe najhujših razsežnosti

Deli na:
Brščič: Vladanje Alenke Bratušek je stanje naravne katastrofe najhujših razsežnosti

Foto: Primož Lavre

Preteklost je treba razkriti in z njo razčistiti, so se strinjali sodelujoči na pogovornem večeru z naslovom Referendum - proti zapiranju arhivov, proti zanikanju resnice!, ki je včeraj potekal v Grosupljem. Poslanec SDS Andrej Šircelj je prepričan, "da je rezultat nerešene preteklosti neprestana bančna kriza, saj se banke niso privatizirale".

Šircelj je še opozoril, da je konkurenčnost Slovenije padla, da je brezposelnost narasla in da položaj ni dober. "Odhajajoča vlada je državljane le zadolžila, zanje pa ni storila ničesar. Država je zadolžena za dodatnih 20 milijard evrov. Vsak Slovenec je zadolžen za 10.000 evrov," je pojasnil.

Tudi ekonomist in predsednik Združenja ob lipi sprave Bernard Brščič meni, da gre Slovenija po poti stagnacije in razkroja. "Vladanje Alenke Bratušek je stanje naravne katastrofe najhujših razsežnosti," je poudaril. Dodal je, da je logika "bo že" napačna in nevzdržna. Padec vlade Alenke Bratušek je sicer po njegovem le mlinski kamen slovenske levice.

Brščič je še povedal, da smo Slovenci domačo nalogo leta 1990 izpeljali z odliko. "Osamosvojitev je bila zgodovinski uspeh". Po njegovih besedah pa je huda napaka, da nismo opravili lustracije in uspešne tranzicije. "Arhivi niso primarno zgodba o zgodovini in starejših, ampak o prihodnosti in soočenju z resnico," je izpostavil.

Na pogovornem večeru je sodeloval tudi Janez Juhant s Teološke fakultete v Ljubljani. Po njegovih besedah je treba s preteklostjo razčistiti. "Preteklost je treba razkriti in odkriti vsaj pisne vire, kot je to normalno v svetu. Dokler ne bomo razčistili s preteklostjo, se tudi notranje ne bomo mogli očistiti," je opozoril Juhart.