Revija Reporter
Slovenija

Baričevičeva prijateljica Sonja Bukovec se je policiji predstavila z lažnim imenom

11. mar. 2011 14:33 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Nekdanja državna sekretarka Sonja Bukovec je ob napadu bulmastifov lagala policiji, saj se ji je ob prihodu na dom Saše Baričeviča predstavila kot Sonja Poljak, pravijo v SDS. Stranka notranjo ministrico Katarino Kresal sprašuje, ali je bil zoper Bukovčevo sprožen ustrezen postopek zaradi lažnega predstavljanja.

Nekdanja državna sekretarka Sonja Bukovec je ob napadu bulmastifov lagala policiji, saj se ji je ob prihodu na dom Saše Baričeviča predstavila kot Sonja Poljak, pravijo v SDS. Stranka notranjo ministrico Katarino Kresal sprašuje, ali je bil zoper Bukovčevo sprožen ustrezen postopek zaradi lažnega predstavljanja.

Objavljamo vprašanje SDS za Katarino Kresal:

Državna sekretarka Sonja Bukovec ali Sonja Poljak?

Spoštovana gospa ministrica!

Dne 02. 02. 2010 je policija obravnavala znani primer smrti zdravnika Saše Baričeviča, ki so ga do smrti pogrizli psi. Policija, ki je vodila ogled je po že znanih podatkih za policijski trak, torej na območje preiskave spustila tudi Sonjo Bukovec, takrat državno sekretarko na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano.

Podatki, s katerimi razpolagam, kažejo, da je omenjena s pomočjo sestre pokojnega policijo dejansko z navajanjem lažnih podatkov prepričala, da je »njegova prijateljica«, kar so policisti razumeli, da gre za »intimno prijateljico pokojnega«. Imenovana se je predstavila za »Sonjo Poljak«. Policisti so med postopkom preiskave omenjeno »Sonjo Poljak« in sestro pokojnega nato še peljali do staršev pokojnega v mesto na lokacijo njihovega bivališča v Rimski ulici. Nenavadno je, da so policisti vztrajali na tem, da ju bodo peljali na omenjeno lokacijo, čeprav je »Sonja Poljak« vztrajala na tem, da se odpeljeta s taksijem. Na kraju izza traku, ki označuje območje policijske preiskave se je nahajala tudi Marija Bukovec.

Še bolj nenavadno, da ne rečem neverjetno pa je dejstvo, da je policija omenjeno državno sekretarko vse do 22. 02. 2010 v svojih evidencah vodila pod imenom »Sonja Poljak«. Šele ta dan je na osnovi poročanja medijev in pregleda videoposnetkov ugotovila, da se je Sonja Bukovec, državna sekretarka, dejansko lažno predstavila za »Sonjo Poljak«.

V zvezi s tem vas sprašujem naslednje:

1. Ali je policija zoper Sonjo Bukovec sprožila ustrezen prekrškovni postopek po določilih Zakona o osebnem imenu? Uporaba tujega osebnega imena za svojega je namreč prekršek.

2. Če je bil prekrškovni postopek začet, prosim za podatek, kako se je končal in kakšna sankcija je bila izrečena?

3. Prosim za pojasnilo, kaj je na kraju, ki je označeval območje policijske preiskave delala Marija Bukovec. Ali je bila kakorkoli vezana na policijsko preiskavo? Če ni bila, me zanima, zakaj je bila na varovanem območju policijske preiskave?