Utrgalo se mu je: Goloba primerjal s fašističnim diktatorjem Mussolinijem
22. avg. 2025 14:06 Osveženo: 14:52 / 22. 8. 2025


Bi Aleš Štrancar Roberta Goloba in Tino Gaber rad poslal na vislice?
Podjetnik Aleš Štrancar je premierja Roberta Goloba primerjal s fašističnim diktatorjem Benitom Mussolinijem in namignil, da so slednjega »z njegovo konkubino« obesili z glavo navzdol.
»Antislovenec, ki je uzakonil krajo davkoplačevalskega denarja in laž pretvoril v vrlino. Podobnega so, ko je Italijo uničil, z njegovo konkubino leta 1945 v Milanu na bencinskem servisu obesili z glavo navzdol,« je na omrežju X danes objavil Aleš Štrancar.
Štrancar, sicer lastnik Domovine in portala Info360, v svojih objavah na X-u rad zaide v skrajnosti, a s primerjanjem predsednika demokratično izbrane slovenske vlade z zloglasnim italijanskim diktatorjem, katerega režim ima na vesti nič koliko zločinov zoper človeštvo (tudi v Sloveniji) in nekaj vojn, je šel dlje kot kdaj koli prej.
Za povrh je le nekaj ur po tem zapisu Štrancar delil objavo »Janeza Novaka«, ki je s pomočjo umetne inteligence ustvaril video Goloba kot Mussolinija.
Ob tem Štrancar sam sebe vidi kot potencialnega rešitelja Slovenije. Pred dobrim tednom dni je prav tako na X-u dal vedeti, da je pripravljen postati premier.
»Konec decembra poteče moja pogodba s Sartorius BIA Separations. Sem nato pripravljen prevzeti vodenje vlade vseh, ki jim je Slovenija intimna opcija (Slovenija 1st). Brez ideoloških zamer, strogo v smer zdravega gospodarstva. Pod pogojem, da ministre izberem sam, po principu najbolj sposobnih (recimo finance Janez Šušteršič ali Tomaž Štih) ter se koalicija zaveže v sprejemanje zakonov brez ideološke navlake,« je zapisal Štrancar.
Če postane predsednik vlade, se nam obeta raj na Zemlji – ali vsaj malce izboljšana Slovenija. »Nižji davki, nagrajeno bo delo (vrniti delu čas in oblast), nevladne organizacije vlada ali njeni sateliti NE smejo financirati, popolna reorganizacija zdravstva, razbijanje monopolov vseh vrst, poenostavitev vseh upravnih postopkov, izgradnja cestnega križa (3 pasovnice v roku 4 let), popolna posodobitev želežniškega prometa, podpora družinam, ki bodo poskrbele za svoje starše, znižanje cene zemljišč za gradnjo s sproščanjem zazidalnih parcel,...« je obljubljal Štrancar.
»Pa da sedaj vidimo koliko strank me je pripravljeno podpreti. Če je Janši resnično do Slovenije bo prvi, ki bo to podprl,« je še dodal.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke