Reporter
Reporter
Naroči

VIDEO: Vojaški orkester je Macronu in Trumpu namesto koračnice zaigral pop uspešnico


Orkester francoske vojske je ob koncu včerajšnje parade ob obletnici padca Bastilje prekršil dolgoletno tradicijo ter namesto vojaške koračnice zaigral priredbo uspešnice "Get Lucky" zvezdniške zasedbe elektronske glasbe Daft Punk.

orkester-parada-trump-macron_pf.jpg
Profimedia

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Nenavadna izbira pesmi za zaključek vojaške parade je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP očitno zabavala 39-letnega francoskega predsednika Emmanuela Macrona pa tudi njegovo spremstvo, saj so številni ploskali in poplesavali.



Ni pa čisto jasno, ali tudi častni gost, ameriški predsednik Donald Trump pozna globalno uspešnico francoskega dueta Daft Punk iz leta 2013.


Vojaški orkester je sicer svoj nastop na paradi začel s himno mesta Nica, saj se v Franciji spominjajo terorističnega napada v tem južnofrancoskem mestu pred letom dni.

Vojaška parada na pariških Elizejskih poljanah vsako leto poteka ob obletnici padca trdnjave Bastilja leta 1789. Ob obletnici terorističnega napada v Nici letos poteka tudi v znamenju žalovanja.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.