Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

PSG zlomil Leipzig in se uvrstil v prvi finale Lige prvakov

Nogometaši Parisa St. Germaina so prvi finalisti lige prvakov. Francozi so v prvem polfinalu v Lizboni premagali Leipzig s 3:0 (2:0). V finalu se bodo 23. avgusta prav tako v Lizboni pomerili z zmagovalcem dvoboja Lyon - Bayern, ki bo v sredo ob 21. uri.

* Stadion Luz, brez gledalcev, sodniki: Kuipers, van Roekel in Zeinstra (vsi Nizozemska).
* Strelci: 0:1 Marquinhos (13.), 0:2 Di Maria (42.), 0:3 Bernat (56.).
* Leipzig: Gulacsi, Mukiele, Upamecano, Klostermann (od 83. Orban), Laimer (od 62. Halstenberg), Sabitzer, Kampl (od 64. Adams), Angelino, Olmo (od 46. Schick), Nkunku (od 46. Forsberg), Poulsen.
* PSG: Rico, Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat, Marquinhos, Herrera (od 83. Verratti), Paredes (od 83. Draxler), Di Maria (od 87. Sarabia), Neymar, Mbappe (od 86. Choupo-Moting).
* Rumeni kartoni: Laimer, Halstenberg, Poulsen; Kimpembe.
* Rdeči karton: /.

Nogometaši Parisa St. Germaina so se prvič v zgodovini kluba uvrstili v finale lige prvakov. Do zmage proti Leipzigu so prišli zasluženo, saj so bili prepričljivo boljši od tekmeca. Strelci zadetkov so bili Marquinhos, Angel Di Maria in Juan Bernat.

Parižani so peta francoska ekipa, ki se je prebila do tekme za naslov evropskega klubskega prvaka. Pred njimi je to uspelo Reimsu (1956, 1959), St. Etiennu (1976), Marseillu (1991, 1993) in Monacu (2004). Do trofeje je prišel le Marseille v prvi izvedbi lige prvakov 1993.

Za Leipzig je bil to prvi polfinale v evropskih tekmovanjih, hkrati pa so bili Nemci, ki so v četrtfinalu izločili Atletico Madrid, tretja ekipa v zadnjih treh letih, ki je prvič v zgodovini nastopila med najboljšimi štirimi ekipami v ligi prvakov.

Preostali dve tekmi v mehurčku v Lizboni bosta minili brez slovenske udeležbe med igralci. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl, ki je danes igral do 64. minute, ni uspel postati četrti Slovenec z nastopom v finalu. Izbranci tako ostajajo Zlatko Zahovič, Srečko Katanec in Jan Oblak.

PSG je vprašanje zmagovalca rešil v eni uri igre, glavni del naloge pa je opravil v prvem polčasu. Uvodni zadetek je po natančni podaji Angela di Marie iz prostega strelca z glavo zabil Marquinhos v 13. minuti.

Pet minut pred odmorom je na 2:0 povišal Angel Di Maria po prefinjeni podaji Neymarja, na 3:0 pa je v 56. povišal Juan Bernat. Preostanek tekme je bil tako zgolj formalnost, Francozi pa bi lahko ob višji učinkovitosti dodobra napolnili nemško mrežo.