Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

Po porazu proti Srbiji slovenske košarkarice končale z nastopi na EP

Teja Oblak - Foto: Fiba

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v tretjem krogu predtekmovanja na evropskem prvenstvu v Pragi izgubila s Srbijo z 69:88 (30:21, 41:44, 58:62) in izpadla iz nadaljnjega tekmovanja.

* Dvorana Kralovka, gledalcev 500, sodniki: Rossi (Italija), Velikov (Bolgarija), Calik (Poljska).
* Slovenija: Oblak 22 (5:6), Erkić 10, Prezelj 2, Barič 18 (5:5), Jakovina 2, Lisec 7 (3:4), Evans 8 (4:6).
* Srbija: Radočaj 7 (1:2), Petrović 23 (4:5), Čađo 3, Krnjić 2, N. Jovanović 11 (1:2), Milovanović 11 (2:2), Crvendakić 7 (5:6), Škorić 11, Stanković 2 (2:2), T. Jovanović 7 (1:2), Dabović 4.
* Prosti meti: Slovenija 17:21, Srbija 16:21.
* Met za dve točki: Slovenija 14:42, Srbija 24:40.
* Met za tri točke: Slovenija 8:15 (Oblak 3, Barič 3, Erkić 2), Srbija 8:20 (Radočaj 2, N. Jovanović 2, Petrović, Čađo, Škorić, Milovanović).
* Skoki: Slovenija 33 (17 + 16), Srbija 33 (20 + 13).
* Osebne napake: Slovenija 26, Srbija 27.
* Pet osebnih: T. Jovanović (38.), Milovanović (39.).

Slovenija je končala z nastopi na 36. evropskem košarkarskem prvenstvu za ženske na Češkem. V tretjem krogu predtekmovanja v skupini C je izgubila s Srbijo z 69:88.

Slovenija je premierni nastop na evropskih prvenstvih končala z dvema porazoma s Francijo ter Srbijo in zmago proti Grčiji.

Varovanke selektorja Damirja Grgića so se hrabro zoperstavile aktualnim evropskim prvakinjam in bronasti zasedbi z olimpijskih iger v Braziliji, vendar niso mogle pripraviti presenečenja, ki bi jim zagotovilo vsaj dodatne kvalifikacije za četrtfinale. V skupini so zasedle četrto mesto.

Slovenke se iz Prage vračajo z visoko dvignjenimi glavami. V najtežji predtekmovalni skupini so za las zgrešile zmago proti olimpijskim podprvakinjam Francozinjam, nato so dosegle zgodovinsko prvo zmago na EP proti Grčiji, v zadnji tekmi pa so 35 minut držale korak še z eno najboljših ekip v Evropi.

Prva četrtina je bila ena najboljših predstav slovenskih košarkaric v zgodovini. Pri zaostanku 4:9 je selektor Grgić vzel minuto odmora, dekletom povedal nekaj krepkih in vzpodbudnih, odziv igralk na parketu pa je bil sanjski. Slovenija je v naslednjih petih minutah naredila delni izid 17:3 in prešla v vodstvo 21:12. Navdušujoča je bila njena obramba po celem igrišču, met z razdalje (trojke 4:6 in 8:13 za dve točki v 1/4), sodelovanje v napadu (8 podaj v 10 minutah), predvsem pa želja in ekipni duh.

Srbkinje, ki so izgubile uvodni tekmi in so nujno potrebovale zmago, so spoznale, da se s slovenskimi 'asinjami' ne gre šaliti. Vse sile so vložile v preobrat in počasi ter zanesljivo ujele priključek. K delnemu izidu 13:0 za njihovo vodstvo 39:34 je največ točk prispevala lani najboljša igralka Evrope Sonja Petrović (13 točk v prvem polčasu, na koncu 23). Dve več je imela tedaj prva strelka v slovenski ekipi Teja Oblak (trojke 3:4 v 1/2).

Sloveniji je za osvojitev vsaj tretjega mesta za repasaž zadostoval tudi poraz s petimi točkami, za Srbijo je hkrati štela le zmaga z vsaj šestimi točkami prednosti in to razliko je Srbija dosegla že na začetku drugega dela (56:44).

Kljub zaostanku se Slovenke niso predale. Na krilih Teje Oblak (22 točk, trojke 3:5, 4 skoki, 3 podaje) in Nike Barič (18 točk, trojke 3:5, 6 podaj) so priključek oziroma želeno razliko ujele še pred zadnjo četrtino (54:58), se tudi nato hrabro in čvrsto borile, kakovost in širši nabor tekmic pa sta tehtnico v zadnjih minutah vendarle prevesila na stran favoritinj.

Slovenija je bila v igri za senzacijo nazadnje v 36. minuti po trojki Baričeve za 70:63. Od tu naprej je Srbija naredila delni izid 8:0 in prišla do zaslužene zmage.