Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Padec Bodeja Millerja: legendarni smučar aretiran zaradi mamil


Olimpijski prvak Bode Miller še naprej zanika obtožbe zaradi posedovanja drog. Nekdanjega smučarja iz ZDA so v začetku tega meseca aretirali zaradi posedovanja halucinogenih gob, pri tem se je 48-letnik izrekel za nedolžnega po dveh obtožbah posedovanja drog, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

67055869.jpg
Fremont County Court
Bode Miller je bil obtožen zaradi posedovanja mamil

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

Policija ga je ustavila na avtocesti v zvezni državi Idaho, je Miller zapisal na Instagramu. "Moj prijatelj, ki je bil z mano, je imel pri sebi majhno količino konoplje in pipo za konopljo, česar nisem vedel," je dodal. "S policistom smo v celoti sodelovali. Upam, da bo obtožba zaradi prekrška opuščena, ko bodo dejstva pregledana."

Sodni zapisi ne vsebujejo podrobnosti o okoliščinah Millerjeve aretacije. V izjavi glede suma je namestnik šerifa zapisal, da je pri Millerju našel belo vrečko s 4,1 grama halucinogenih gob iz prodajalne konoplje. Po poročanju ABC News je bil izpuščen proti plačilu varščine v višini 5000 dolarjev, kar je približno 4400 evrov.

Idaho ima stroge zakone o drogah. Vendar pa so v zveznih državah Kolorado in Oregon uporabo omenjenih gob legalizirali v terapevtske namene.

Miller je v času aktivne kariere veljal za enega najbolj drznih alpskih smučarjev. S tveganim in drznim slogom smučanja je osvojil šest olimpijskih medalj, vključno z zlatom v superkombinaciji na igrah v Vancouvru leta 2010.

Osvojil je tudi 33 zmag v svetovnem pokalu in štiri zlate medalje na svetovnem prvenstvu. Njegova zadnja večja tekma je bila na svetovnem prvenstvu leta 2015 v Koloradu, kjer ga je ustavil hud padec v superveleslalomu.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.