Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Barron pred nekaj meseci .. Odkrito.si

Barron Trump - Za to je zaslužna slovenska kri!

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

"O moj Bog, me hecate!": Z noro trojko Dončić odločil tekmo in Real popeljal v Beograd

Košarkarji Real Madrida z Luko Dončićem so zadnji udeleženci zaključnega turnirja evrolige. V včerajšnji četrti četrtfinalni tekmi so z 89:82 premagali Panathinaikos in se s 3:1 v zmagah uvrstili na turnir v Beograd. Slovenski reprezentant je bil najboljši posameznik tekme.

Košarkarji Panathinaikosa so četrtfinalno serijo začeli z zmago, naslednje tri tekme pa so zmagali Madridčani. Eden ključnih mož Reala je bil včeraj - pa tudi v tekmah prej - spet Dončić, ki je srečanje v španski prestolnici končal s statističnim indeksom 24, dosegel je 17 točk, pet asistenc in štiri skoke.

Dončić je v prvem polčasu dosegel pet točk, eksplodiral pa je v nadaljevanju. Drugi polčas je odprl s tremi trojkami, s svojo četrto minuto in devet sekund pred koncem tekme pa je Madridčane popeljal do vodstva 88:82 in praktično odločil tekmo.

Pred tem so si danes zaključni turnir evrolige zagotovili igralci moskovskega CSKA-ja, ki so v četrti tekmi z 89:88 premagali ruski Himki. Mesto med četverico klubov so so priigrali s 3:1 v zmagah.

V četrtek so se na "final 4" uvrstili košarkarji Žalgirisa Bena Udriha in Fenerbahčeja. Žalgiris je bil v seriji s 3:1 v zmagah boljši od Olympiacosa, Fenerbahče, branilec naslova v evroligi, pa od Vitorie Baskonie, izid v zmagah je bil prav tako 3:1.

Zaključni turnir bo od 18. do 20. maja v Beogradu.