Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

elsnik Ekipa24.si

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

Luka Dončić še naprej melje, Phoenixu natresel 42 točk; Dragić 20 točk za novo zmago Miamija

Slovenski košarkarski čudežni deček Luka Dončić je znova zablestel v polnem sijaju. Njegov Dallas je zmagal v Phoenixu s 120:113, Ljubljančan pa je za tekaško moštvo drugič v tej sezoni dosegel svojih rekordnih 42 točk. Izjemni predstavi je dodal še 11 podaj in devet skokov v 37:33 minute. Sijajen je bil tudi Goran Dragić v dresu Miamija.

Dragić je za zmago nad Golden Statom s 122:105 prispeval 20 točk v 26:48 minute in je bil najbolj učinkovit igralec floridske ekipe, točko manj je dosegel Tyler Herro.

Dončić in druščina so si odločilno prednost v Phoenixu priigrali v zadnji četrtini, ko so naredili delni izid 8:0 in povedli 104:97. Slovenska senzacija v severnoameriški ligi NBA je igral zelo zbrano, njegov met iz igre je znašal 12:24, natančen je bil tudi pri prostih metih (15:18).

Poleg njega se je izkazal tudi Tim Hardaway Jr., ki je za zmago v Arizoni prispeval 26 točk, njegov met za tri točke pa je znašal 6:9. Slab večer je imel latvijski orjak Kristaps Porzingis, tekmo je končal z dvema točkama.

V domači ekipi, ki je doživela šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah, sta bila najbolj učinkovita Kelly Oubre Jr. z 22 točkami in 10 skoki ter Španec Ricky Rubio, ki je prispeval 21 točk in devet podaj.