Jezni dirigent amaterske fotografe iz občinstva La Scale označil za slabo vzgojene
24. dec. 2014 11:26 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


Dirigent in pianist Daniel Barenboim je med izvajanjem Schubertovih del v prestižni milanski operni hiši La Scala ljudi iz občinstva, ki nebrzdano z bliskavico fotografirajo dogajanje na odru, označil za "slabo vzgojene", je poročala francoska tiskovna agencija AFP.
Barenboim je bil v svojem odzivu zadržan. Občinstvo, še posebej pa neko gospo, je opomnil, da je že večkrat prosil, naj ga med nastopanjem ne fotografirajo, in dodal, da počasi izgublja potrpljenje.
"Gospa, trudim se vam dati največ od sebe, toda vi tega ne spoštujete," je dejal in dodal: "Tisti, ki med koncerti fotografirajo, so slabo vzgojeni."
Dogodek iz La Scale so italijanski mediji takoj primerjali z izbruhom pianista Keitha Jarretta na jazzovskem festivalu v Umbriji leta 2007, ko je "vsem tistim kretenom s kamerami" med občinstvom zabičal, naj jih nemudoma ugasnejo.
Zaradi dogodka so Jarrettu za šest let prepovedali nastop na festivalu. Leta 2013 je nato nastopil v temi ter se tako ognil nevšečnostim.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke