Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Luka Dončić Ekipa24.si

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

Grki premočan nasprotnik za slovenske košarkarje

Košarkarji Slovenije so v 4. krogu predtekmovanja v skupini C evropskega prvenstva v Zagrebu izgubili z Grčijo z 72:83 (17:23, 31:46, 53:62).

* Dvorana Arena, gledalcev 5500, sodniki: Lamonica (Italija), Jimenez Trujillo (Španija), Cici (Albanija).
* Slovenija: Joksimović 2, Prepelič 1 (1:2), Blažič 27 (5:6), Dragić 22 (2:5), Zupan 5 (1:1), Balažić 2 (2:2), Omić 4, Klobučar 2, Slokar 7.
* Grčija: Borusis 11 (1:1), Zisis 10 (1:2), Spanulis 19 (2:5), Calathes 12 (6:6), Perperoglu 2, Kofos 10, Printezis 16 (3:4), Antetokonmpo 3 (1:2).
* Prosti meti: Slovenija 11:16, Grčija 14:22.
* Met za dve točki: Slovenija 20:38, Grčija 27:39.
* Met za tri točke: Slovenija 7:20 (Blažič 4, Dragić 2, Slokar), Grčija 5:13 (Spanulis 3, Printezis, Zisis).
* Skoki: Slovenija 23 (14 + 9), Grčija 33 (23 + 10).
* Osebne napake: Slovenija 25, Grčija 22.
* Pet osebnih: /.

Slovenska košarkarska reprezentanca je na evropskem prvenstvu v Zagrebu doživela drugi poraz. Pred 5000 slovenskih navijačev je morala priznati premoč Grčiji, ki je slavila s 83:72.

Slovenija je proti reprezentanci, ki na 39. eurobasketu sodi med glavne favorite za najvišja mesta, pokazala dva različna obraza. Plahega in nemotiviranega v prvem polčasu ter hrabrega in podžganega s strani glasnih Slovencev na tribunah v drugem delu. Žal ji je na koncu zmanjkalo moči in volje, oziroma so Grki v zaključku tekme znali uveljaviti svojo kakovost.

Na tribunah dvorane Arena se je zbralo približno 5000 Slovencev, se pravi vsaj tisoč več kot na uvodni tekmi proti Hrvaški, tako da je bilo vzdušje res fenomenalno. Nekaj podobnega, torej svojega "šestega moža", bodo slovenski košarkarji potrebovali tudi v veliko pomembnejšem obračunu zadnjega kroga predtekmovanja v skupini C.

V četrtek prav tako ob 15. uri se bodo 'junaki' pomerili z Makedonijo, zmaga pa bi jim prinesla tretje mesto v skupini in v soboto boj v osmini finala v Lillu v Franciji proti drugouvrščeni zasedbi iz skupine D v Rigi. Tam je položaj veliko bolj zapleten in verjetno vse do zadnje tekme ne bo jasno, kdo bo nasprotnik Slovenije.

Prvi polčas Slovenije je za čim prejšnjo pozabo. Eden najboljših evropskih igralcev Vasilis Spanulis je s trinajstimi točkami, od tega desetimi v drugi četrtini, poskrbel, da je Grčija odšla na odmor s 46:31.

Nadaljevanje je bilo s stališča slovenskega privrženca veliko bolj gledljivo. Slovenski igralci so vanj krenili povsem sproščeno in hitro spoznali, da Grčija vendarle ni nek bav-bav. V 25. minuti so se približali na 48:40, dve minuti pozneje pa je bilo le še 54:49.

Tokrat je imel svoj dan Jaka Blažič. V tretji četrtini je dosegel trinajst od svojih 27 točk, ob tem, da je v obrambi dobro skrbel še za Vasilisa Spanulisa. Blažič je zgrešil dva meta za dve točki (5:7) in enega za tri (4:5), imel pa je še pet skokov.

Slovenija je najbližje prišla na začetku zadnje četrtine, ko je Zoran Dragić (22 točk, met iz igre 9:20) znižal na 60:62. Veselje in skakanje na tribunah ni trajalo prav dolgo, saj so Grki hitro pobegnili na 67:60, nato pa na 71:61. Čeprav je do konca ostalo še šest minut, Slovenija ni imela niti časa, še manj pa volje za nov preobrat, kajti "navadna" zmaga ji ne bi pomagala prav dosti. Za drugo mesto v skupini, od predpostavki, da bo v zadnjem krogu premagala Makedonijo, bi potrebovala zmago z vsaj petimi točkami, za prvo pa s trinajst ali več.