Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

Favorizirana Olimpija razočarala proti Latvijcem

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za evropsko ligo izgubili proti latvijskemu RFS Rigasu z 2:3 (0:0). Povratna tekma bo prihodnji četrtek.

* Stadion Stožice, sodniki: Schnyder, Köbeli in Kurnazca (vsi Švica).
* Strelci: 0:1 Lemajić (52./11 m), 1:1 Boakye (82.), 1:2 Lemajić (88.), 2:2 Menalo (90.), 2:3 Vukmanić (90.).
* Olimpija: Vidmar, Boakye, Šme, Bagnack, Jurčević, Suljić, Tomić, Putinčanin (od 72. Menalo), Savić, Čekiči, Kidrič (od 63. Vukušić).
* Rigas: Ikstens, Savalnieks, Jagodinskis, Girdvainis, Sorokins, Simković (od 77. Vukmanić), Seto, Blagojević, Ciganiks (od 64. Kouadio), Lemajić, Kaludjerović (od 71. Kluskins).
* Rumeni kartoni: Čekiči, Putinčanin, Bagnack, Suljić; Savalnieks, Blagojević.
* Rdeči karton: /.

Ljubljančani, ki so bili nesporni favoriti v dvoboju z Rigasom, ki je igral svojo sploh prvo evropsko tekmo, so razočarali svoje navijače. Doma so si zelo otežili delo za preboj v 2. krog, potem ko so tekmecem, ki so se večinoma le branili, dovolili kar tri zadetke.

Prvi polčas ni ponudil prav veliko nogometnih užitkov, v 18. minuti so domači zahtevali enajstmetrovko po padcu Endrija Čekičija v kazenskem prostoru, a se sodniki niso odločili zanjo.

V 32. minuti pa so imeli gosti najlepšo priložnost, ko je strel Andrije Kaludjerovića obranil Nejc Vidmar.

V drugem polčasu so najprej domači zapravili polpriložnost prek Stefana Savića, v 52. minuti pa so gosti povedli. Z bele točke je bil po prekršku Denisa Šmeja natančen Darko Lemajić.

Novo lepo priložnost so gosti imeli v 61. minuti, ko je Vidmar preprečil povišanje vodstva, minuto zatem pa je po protinapadu Asmir Suljić z dobrih desetih metrov zadel prečko.

Zatem je Saviću strel obranil gostujoči vratar, Ljubljančani so nadaljevali s pritiskom proti vratom Latvijcev, v 82. minuti pa so to vendarle unovčili, ko je Eric Boakye ustavil žogo na prsih, si spustil žogo na tla in zadel z roba kazenskega prostora.

V 88. minuti pa je sledil nov hladen tuš za domače, ko je po prostem strelu in odbiti žogi z volejem zadel Lemajić. Toda Ljubljančani se še niso vdali, v 90. minuti je novinec Luka Menalo zadel z glavo po Savićevi podaji.

Malce zatem je Ante Vukušić sprožil z 20 metrov z diagonalnim strelom dobro meril, a se je izkazal vratar Rigasa.

Že v tretji minuti sodniškega dodatka pa so Latvijci znova utišali domače navijače, ko je sam pred Vidmarja prišel Tim Vukmanić in ga z malce srečnim lobom premagal za končno zmago s 3:2.