Festival že tradicionalno gosti Zemono Svet24.si

Borut priznava: 'Maščevanje je uspelo'

ALEŠOVA POT Njena.si

Aleš po operaciji kože pravi suhec

Favorizirana Olimpija razočarala proti Latvijcem

Nogometaši ljubljanske Olimpije so na prvi tekmi prvega kroga kvalifikacij za evropsko ligo izgubili proti latvijskemu RFS Rigasu z 2:3 (0:0). Povratna tekma bo prihodnji četrtek.

* Stadion Stožice, sodniki: Schnyder, Köbeli in Kurnazca (vsi Švica).
* Strelci: 0:1 Lemajić (52./11 m), 1:1 Boakye (82.), 1:2 Lemajić (88.), 2:2 Menalo (90.), 2:3 Vukmanić (90.).
* Olimpija: Vidmar, Boakye, Šme, Bagnack, Jurčević, Suljić, Tomić, Putinčanin (od 72. Menalo), Savić, Čekiči, Kidrič (od 63. Vukušić).
* Rigas: Ikstens, Savalnieks, Jagodinskis, Girdvainis, Sorokins, Simković (od 77. Vukmanić), Seto, Blagojević, Ciganiks (od 64. Kouadio), Lemajić, Kaludjerović (od 71. Kluskins).
* Rumeni kartoni: Čekiči, Putinčanin, Bagnack, Suljić; Savalnieks, Blagojević.
* Rdeči karton: /.

Ljubljančani, ki so bili nesporni favoriti v dvoboju z Rigasom, ki je igral svojo sploh prvo evropsko tekmo, so razočarali svoje navijače. Doma so si zelo otežili delo za preboj v 2. krog, potem ko so tekmecem, ki so se večinoma le branili, dovolili kar tri zadetke.

Prvi polčas ni ponudil prav veliko nogometnih užitkov, v 18. minuti so domači zahtevali enajstmetrovko po padcu Endrija Čekičija v kazenskem prostoru, a se sodniki niso odločili zanjo.

V 32. minuti pa so imeli gosti najlepšo priložnost, ko je strel Andrije Kaludjerovića obranil Nejc Vidmar.

V drugem polčasu so najprej domači zapravili polpriložnost prek Stefana Savića, v 52. minuti pa so gosti povedli. Z bele točke je bil po prekršku Denisa Šmeja natančen Darko Lemajić.

Novo lepo priložnost so gosti imeli v 61. minuti, ko je Vidmar preprečil povišanje vodstva, minuto zatem pa je po protinapadu Asmir Suljić z dobrih desetih metrov zadel prečko.

Zatem je Saviću strel obranil gostujoči vratar, Ljubljančani so nadaljevali s pritiskom proti vratom Latvijcev, v 82. minuti pa so to vendarle unovčili, ko je Eric Boakye ustavil žogo na prsih, si spustil žogo na tla in zadel z roba kazenskega prostora.

V 88. minuti pa je sledil nov hladen tuš za domače, ko je po prostem strelu in odbiti žogi z volejem zadel Lemajić. Toda Ljubljančani se še niso vdali, v 90. minuti je novinec Luka Menalo zadel z glavo po Savićevi podaji.

Malce zatem je Ante Vukušić sprožil z 20 metrov z diagonalnim strelom dobro meril, a se je izkazal vratar Rigasa.

Že v tretji minuti sodniškega dodatka pa so Latvijci znova utišali domače navijače, ko je sam pred Vidmarja prišel Tim Vukmanić in ga z malce srečnim lobom premagal za končno zmago s 3:2.