Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

luka doncic Ekipa24.si

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

Dončić ni imel svojega večera, a vseeno nasmejan (VIDEO)

Košarkarsko moštvo Dallas Mavericks je v severnoameriški ligi NBA zanesljivo ugnalo ekipo Minnesota Timberwolves s 128:105 in na lestvici pridobilo eno mesto. Visoka zmaga je prišla kljub ne ravno razpoloženemu večeru slovenskega zvezdnika Luke Dončića.

Dvaindvajsetletni Ljubljančan se je na koncu ustavil pri 15 točkah, dodal pa je še štiri podaje in štiri skoke. Iz igre je zadel 6 od 16 metov (2/9 za tri), prvega šele ob koncu prvega polčasa. V statistiko je v 27:03 minute na parketu vpisal še po eno blokado in ukradeno žogo.

Dallas je kljub slabšemu strelskemu izkupičku Dončića, le dvakrat v sezoni je dosegel manj točk, zanesljivo vpisal 23. zmago v sezoni. Ob 19 porazih jih to zdaj uvršča na sedmo mesto zahodne konference pred San Antonio Spurs (22-19). Ob novem uspehu moštva iz Teksasa sta se točkovno najbolj izkazala Kristaps Porzingis z 29 in Tim Hardaway mlajši z 21 točkami. Pri domačih, ki ostajajo najslabše moštvo lige NBA, je bil z 29 točkami najbolj učinkovit novinec Anthony Edwards.

Na parketu je bil to noč od Slovencev tudi Vlatko Čančar, ki pa je z Denver Nuggets (26-18) doživel presenetljiv in visok poraz proti Toronto Raptors (18-26) s 111:135. Slovenski košarkar je igral 6:44 minute, dosegel pa je tri točke in prispeval še eno podajo. Pri Torontu je najbolj izstopal Pascal Siakam s 27 točkami, OG Anunoby in Norman Powell pa sta prispevala 23 oz. 22 točk. Pri Denverju sta Nikola Jokić in Jamal Murray dosegla 20 točk.

V noči s četrtka na petek bo od moštev s slovenskimi košarkarji igral Miami Heat (22-22). Tekmeci bodo Portland Trail Blazers (25-18).