Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

tacen kajak Ekipa24.si

Sava zalila del tribun v Tacnu! Močno deževje ni...

Dončić in Dallas s trdo obrambo izločila Los Angeles

Luka Dončič - Foto: Profimedia

Košarkarji Dallas Mavericks so doma na šesti tekmi končnice lige NBA s 114:101 premagali Los Angeles Clippers in se s 4:2 v zmagah uvrstili v drugi krog. V polfinalu zahodnega dela se bodo igralci slovenskega zvezdnika Luke Dončića, ki se je izkazal z 28 točkami, 13 podajami in sedmimi skoki, pomerili z ekipo Oklahome City Thunder.

Tako sta znana oba para polfinala na zahodnem delu, v drugem bodo igrali branilci naslova prvaka Denver Nuggets in Minnesota Timberwolves. Na vzhodnem pa je ekipa Orlando Magic tokrat premagala Cleveland Cavaliers s 103:96 in skupni izid izenačila na 3:3.

V Dallasu je bil na šesti tekmi izid ob polčasu izenačen na 52:52. V prvih dveh četrtinah je domače v igri z 18 točkami, sedmimi podajami in dvema skokoma držal oboleli Dončić, ki ima tudi poškodovano koleno. Dvomestno število točk je za domače v tem času dosegel le še P.J. Washington (11).

Potem so gostitelji strnili obrambo in zadnjo četrtino začeli v prednostjo petnajstih točk (87:72) ter prepričljivo prednost brez večjih težav obdržali do konca. Razigral se je tudi Kyrie Irving, ki je imel v prvem polčasu več skokov (5) kot točk (2). Tekmo je končal z 30 točkami, šestimi skoki in štirimi podajami. Na drugi strani je bil najboljši strelec rezervist Norman Powell z 20 točkami.

Dallas bo prvo tekmo drugega kroga proti Oklahomi, prvi ekipi na zahodnem delu v rednem delu lige, odigral v noči na sredo ob 3.30 po slovenskem času v gosteh.