Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

Dončić dobil dvoboj s Hardnom: 41 točk in 10 podaj za zmago nad Houstonom

Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA na gostovanju s 137:123 ugnala Houston Rockets za peto zmago v nizu in enajsto v sezoni. Najboljši igralec tekme je bil slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je za zmagovalce vpisal kar 41 točk ter 10 podaj in šest skokov.

Dallas je uvodno četrtino dobil kar s 45:29 in kljub temu, da go gostitelji dobili drugi del za dve točki (32:30), je Dallas na odmor ob polčasu odšel s prednostjo 18 točk (78:60).

V zadnji minuti tretje četrtine je zvezdnik domačih James Harden s prostih metov znižal razliko na deset točk, potem pa je v zadnji četrtini padla tudi na pet, zadnjič ob izidu 112:107.

Luka Dončić je nato prevzel vse niti igre v svoje roke, zadeval je z vseh položajev in obenem tudi uspešno podajal.

Dončić je dobil tudi dvoboj s prvim strelcem lige Hardnom. Slednji je bil drugi strelec srečanja z 32 točkami (met iz igre 11:24, 8:10 prosti meti, dve trojki). Dosegel je še 11 podaj in devet skokov. Dončić je iz igre metal 15:29, 6:8 proste mete, vpisal pa je pet trojk.

Ponoči po slovenskem času je bila še tekma med ekipama Philadelphia 76ers in Miami Heat Gorana Dragića.