Takšen dopust sta si privoščila Tina Gaber in ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

Cedevita Olimpija evropsko sezono končala z zmago

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 10. krogu evropskega pokala (skupina C) v Stožicah premagali Joventut s 103:81 (19:21, 51:38, 79:62).

* Dvorana Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Laurinavičius (Litva), Rossi (Italija), Isguder (Turčija).
* Cedevita Olimpija: Krušlin 8, Boatright 8 (2:2), Hopkins 9 (3:4), Murić 16 (1:1), Mulalić 7 (2:2), Miller-McIntyre 13 (1:1), Blažič 18 (3:3), Stipanović 2, Simonović 14, Zirbes 8.
* Joventut: Dimitrijević 13 (5:6), Buford 14 (4:4), Parra 7, Lopez-Arostegui 6, Morgan 3 (0:2), Prepelič 14 (2:2), Kanter 9, Ventura 3, Zisis 8 (2:2), Omić 4 (0:2).
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 12:13, Joventut 13:18.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 13:28 (Simonović 4, Blažič 3, Krušlin 2, Hopkins 2, Murić, Mulalić), Joventut 6:21 (Prepelič 2, Kanter, Morgan, Parra, Ventura).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 21, Joventut 20.
* Pet osebnih: /.

Cedevita Olimpija je z zmago končala evropsko sezono. V desetem krogu evropskega pokala je v Stožicah premagala Joventut iz Badalone s 103:81.

Ljubljančani so kljub temu z izkupičkom 4-6/3-7 zasedli zadnje mesto v skupini C in se niso uvrstili med šestnajst najboljših ekip, ki bodo tekmovanje nadaljevale od januarja do marca.

Zadnja tekma v rednem delu ni imela tekmovalnega naboja, saj je Cedevita Olimpija že v prejšnjem krogu ostala brez možnosti za napredovanje, Katalonci pa so že imeli zagotovljeno mesto v drugem delu.

Zmago so si domači zagotovili po odličnem začetku drugega polčasa. Prednost trinajstih točk ob odmoru so v štirih minutah nadaljevanja z delnim izidom 22:2 nadgradili na 33 točk razlike (73:40).

Najboljša strelca pri Cedeviti Olimpiji sta bila Jaka Blažič z 18 točkami (5 skokov, 5 podaj, indeks 30) in Edo Murić s šestnajstimi (5 skokov, 4 podaje). Marko Simonović jih je zbral 14 (trojke 4:7, Codi Miller-McIntyre pa je imel ob trinajstih točkah še enajst podaj.

Na drugi strani je za Joventut slovenski reprezentant Klemen Prepelič, sicer prvi strelec moštva v evropskem pokalu, dosegel 14 točk, Alen Omić pa je dodal štiri točke.