Reporter
E-novice
Digitalna naročnina
Reporter
Naroči

Beloruski predsednik s traktorsko terapijo nad novi koronavirus


Beloruski predsednik Aleksander Lukašenko je danes svoje sodržavljane pozval, naj z delom na kmetih in vožnjo traktorjev premagajo pandemijo novega koronavirusa. Nekdanji direktor kmetijske zadruge, ki zelo rad poudarja svoje povezave z zemljo in vaščani, tudi meni, da zaradi virusa ne bi smeli zganjati panike.

aleksander lukasenko.jpg
Reuters
Beloruski predsednik Aleksander Lukašenko.

STA
 

Velikost pisave

Manjša
Večja
 

"Potrebno je delo na vasi, še posebno v sedanjih časih. Lepo je gledali televizijo: Ljudje delajo s traktorji, nihče ne govori o virusu. Traktor bo vsakogar pozdravil. Polja pozdravijo vsakogar," je dodal predsednik Belorusije. Država se sicer trenutno pripravlja na setev svoje žetve, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

V državi z devetimi milijoni prebivalci so doslej zabeležili 36 primerov okužb z novim koronavirusom.



Belorusija je bila v časih nekdanje Sovjetske zveze znana predvsem po izdelavi traktorjev. Tovarna za izdelavo traktorjev v glavnem mestu Minsk še vedno ostaja vodilna v regiji glede proizvodnje traktorjev.

Lukašenko pa ni edini voditelj z območja nekdanje Sovjetske zveze, ki se je odločil za osebni nasvet v boju proti novemu koronavirusu.

Turkmenistanski predsednik v osrednji Aziji Gurbanguli Berdimuhamedov je v petek svetoval inhalacijo dima stepske rože peganum harmala, znane tudi kot afriška rutica. V državi doslej niso potrdili nobenega primera okužbe z novim koronavirusom, ji je pa Rusija poslala opremo za testiranje.

Reporter

Ostanite obveščeni


Prejmite najboljše vsebine iz Reporterja neposredno v svoj poštni predal.

REPORTER MEDIA, d.o.o. © 2008-2025

 

Vse pravice pridržane.