Revija Reporter
Izjava dneva

Cerkev v edini državi, kjer je premoženje nazaj dobila v celoti in v naravi, ne more biti žrtev

Primož Cirman
1 4.451

16. jun. 2025 6:00

Deli na:

Primož Cirman

Primož Lavre

Primož Cirman, odgovorni urednik portala Necenzurirano, o Mirku Kraševcu, ki sebe in Cerkev skuša oprati krivde za finančno polomijo mariborske nadškofije

Tu ima Krašovčeva knjiga glavno težavo. Ukvarja se le s pokom, ne pa tudi z napihovanjem balona. V njej ni mogoče najti trohice obžalovanja nad lastnimi zgrešenimi poslovnimi odločitvami, kaj šele moralnimi odločitvami. V jeziku Mirka Kraševca bi se morala vprašati, zakaj je od judežev, na katere zdaj zliva tone blata, sploh jemala cekine. Zakaj se je torej pustila zapeljati grehom častihlepja in napuha? Odgovor lahko v Mariboru poiščejo kar v Svetem pismu: ker je korenina vsega zla pohlep po denarju.

Namesto kesanja smo tako dobili le poizkus revizije polpretekle zgodovine. V edini državi, kjer je premoženje nazaj dobila v celoti in v naravi, Cerkev pač ne more biti žrtev.

Necenzurirano