Po prvem mesecu vladanja, ko je upravičil tovrstna pričakovanja, hkrati pa skoraj neomejeno moč podelil vedenjsko motenemu in morda z drogami zadetemu milijarderju, je vse bolj pomembno vprašanje, kako se spoprijeti z zbezljanimi ZDA. In koliko časa bo blaznost trajala.
Seznam je kot imenik, kdo je bil kdo v Trumpovi prvi vladi. Zunanji minister Rex Tillerson. Obrambni Jim Mattis. Finančni Steven Mnuchin. Dva vodja kabineta, v ameriški politični ureditvi najtesnejša svetovalca predsednika Reince Priebus in John Kelly. Svetovalec za nacionalno varnost H. R. McMaster.
Celo političnemu strategu Stevu Bannonu, še vedno vplivnemu znotraj gibanja MAGA (angleška kratica gesla Naredimo Ameriko spet veliko), je ušlo, da je Trump »kot enajstletni otrok«. Nič od tega ni novo, je pa primerno vedno znova spomniti, kdo sedi v Beli hiši. Prvi mandat je bil počasno, dolgo mezenje izbruhov predsednika in obupnih prizadevanj ljudi okoli njega, da jih nekako prevedejo v smiselno sporočilo ter da ga usmerijo v vsaj približno koherentno vodenje države, je drugo sprint na vse ali nič, ob katerem vsi ostajajo brez daha.