Revija Reporter
Svet

V Šanghaju Huawei napovedal prihodnost

Promo

25. feb. 2021 12:58 Osveženo: 12:59 / 25. 2. 2021

Deli na:

Huaweijev razstavni prostor na svetovnem kongresu mobilne telefonije MWC Šanghaj 2021

Reuters

Preboj na področju tehnoloških inovacij obljublja boljše življenje za vse.

V zeleni sobi razstavnega prostora svetovnega kongresa mobilne telefonije MWC Šanghaj 2021 obiskovalci improvizirajo udarce kung-fuja, preko brezžične povezave se slednje prenaša v server v oblaku, kjer v realnem času nastaja video posnetek, ki ga odnesejo s seboj. Na maketi tovarne na produkcijskem traku roboti ne le delajo, ampak “sodelujejo”, v avtomatiziranem pristanišču pa razkladajo in nakladajo kontejnerje. To je le drobec iz mozaika napredne tehnologije, ki bo krojila našo prihodnost in ki jo razvijajo v podjetju Huawei. Vse to je mogoče zahvaljujoč tehnološkemu napredku in omrežju 5G. O tem, kako hitro je omrežje 5G priča dejstvo, da lahko film na napravo naložimo v nekaj minutah.

V zadnjih letih so tehnologije, kot so 5G, storitve v oblaku in umetna inteligenca, pričele igrati pomembno vlogo tudi v proizvodnih procesih, kar pospešuje prehod na bolj inteligentne in prilagodljive proizvodne operacije, pravijo v Huawei. "Inovativnost ni samo reševanje izzivov, s katerimi se danes soočamo. Gre za jutrišnje razsvetljenje. Ko bo pandemija pod nadzorom, moramo dobro razmisliti, kako izboljšati kakovost življenja, narediti podjetja pametnejša in ustvariti bolj vključujoč svet," je ob otvoritvi svetovnega kongresa mobilne telefonije MWC Šanghaj 2021 povedal namestnik predsednika družbe Huawei Ken Hu.

Več kot 1000 komercialnih projektov po svetu

V luči tega je Ken Hu izpostavil Huaweijevo napredno aplikacijo AR imenovano Cyberverse, ki omogoča brezhibno integracijo virtualne in fizične resničnosti z visoko natančnostjo, pozicioniranjem do centimetra natančno, ogromno računalniško močjo in visokopasovnim prenosom prek 5G povezave. Huawei pričakuje, da bo Cyberverse ustvaril številne nove priložnosti za rast v več sektorjih, vključno z izobraževanjem, zabavo, turizmom, prevozom in navigacijo. Po svetu imajo trenutno več kot tisoč komercialnih AR in VR projektov, prepričani so tudi, da je 5G ključ do digitalizacije. Ob tem v Huawei pravijo tudi, da je njihove sodobne rešitve oziroma naprave v prihodnosti mogoče enostavno nadgraditi, s čimer si podjetja zmanjšajo stroške.

Samo vozeči avtomobili in računalništvo v oblaku

Pripravljajo se tudi na prihod samo vozečih avtomobilov, ki bodo vsakodnevno proizvajali ogromne količine podatkov, zato tudi potrebujejo več prostora, shramba pa se seli v oblak. En pameten avtonomni avto namreč proizvede 1 terabajt podatkov dnevno, v oblaku pa bo na enem mestu lahko shranjenih za 2400 terabajtov podatkov. Povedano drugače – na enem mestu bo mogoče shraniti kar 60.000 filmov. Poleg rešitev računalništva v oblaku in razvoja v omrežje 5G, so naredili tudi pametne baterije, ki imajo nižji ogljični odtis.

Da je prav Huawei najprodornejši pri IKT gre zahvala tudi viziji podjetja, ki izdatno vlaga v inovacije. Leta 2019 so v raziskave in razvoj investirali kar 20 milijard ameriških dolarjev, na prebojnih inovacijah pa dela kar 19.000 ljudi.