profimedia-0840008601 Svet24.si

Polovica slovenskih zalog žlahtne kovine je v ...

slovenska policija Svet24.si

Gruzijec peš bežal pred policisti

1701200126-dsc6052-01-1701200060836 Necenzurirano

Konflikt interesov? Nov zakon po željah glavnega ...

peter gregorcic sr Reporter.si

Peter Gregorčič igra Janševo igro: glavni cilj ...

popovic Ekipa24.si

Velika drama kapetana Celja: Po tekmi z Domžalami...

rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

luka doncic Ekipa24.si

Luka Dončić je postal del izbrancev in podpisal ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Svet

V ruskem gozdu našli sode z 250 zarodki

Deli na:
V ruskem gozdu našli sode z 250 zarodki

Foto: Arhiv Reporterja

Sredi gozda v bližini prometne ceste na ruskem Uralu so našli sode, v katerih je bilo v formaldehidu spravljenih kakih 250 mrtvih človeških zarodkov. Na grozljivo odkritje, ki je stalo kar na prostem, je naletel nek naključno mimoidoči nabiralec gob. Preiskovalci skušajo sedaj odkriti, kdo točno stoji za tem, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Domnevno gre za ostanke splavov, legalno opravljenih v različnih bolnišnicah, ki se jih je očitno nekdo skušal znebiti na cenejši, a nezakonit način, predpostavljajo pristojni organi v Sverdlovsku.

Pošiljka mrtvih zarodkov je tako pristala sredi gozda, namesto da bi jo dostavili za to specializiranemu podjetju v kakih 80 kilometrov oddaljenem Jekaterinburgu.

Zarodki so bili spravljeni v formaldehidu in naj bi prihajali iz vsaj treh različnih klinik. Na sodih naj bi bili namreč še vedno pritrjeni listki z imeni žensk, ki so splavile, in številkami njihovih bolniških sob.

Policija sedaj išče morebitne očividce in ugotavlja, katero podjetje bi moralo splavljene zarodke prepeljati iz bolnišnic do omenjenega podjetja v Jekaterinburgu. Zarodke bodo pregledali na inštitutu za sodno medicino v mestu Nevjansk.

Mestne oblasti sicer domnevajo, da zarodki ne prihajajo s tega območja, saj jih je preveč. V Nevjansku s približno 25.000 prebivalci namreč praviloma ne opravijo toliko splavov oz. tudi ne beležijo toliko primerov spontanih splavov.

Strokovnjaki so odkritje označili kot "pretresljiv primer" in znova zahtevali konkretno zakonodajo, ki bi bolje uredile vprašanje odstranjevanja zarodkov.