Pri Twitterju so v tožbi pred sodiščem v San Franciscu zapisali, da trenutni dogovor posega v njihovo ustavno pravico do svobode govora, še posebej v luči razkritij ambicioznih internetnih aktivnosti ameriških obveščevalcev.
"V skladu z ustavo imamo pravico, da se odzovemo na zaskrbljenost naših uporabnikov in na izjave predstavnikov vlade, in to tako, da predstavimo konkretne informacije o obsegu vladnega nadzora," je na blogu zapisal podpredsednik Twitterja Ben Lee.
Januarja so spletni velikani Microsoft, Google, Yahoo, Facebook in Linkedin v luči razkritij Edwarda Snowdna z vlado dosegli dogovor, ki je spletnim podjetjem omogočil, da objavljajo ločene statistike o kazenskih preiskavah in preiskavah nacionalne varnosti. Še vedno pa lahko objavljajo le številke, zaokrožene na 1000 zahtevkov. Podjetje lahko na primer objavi, da je prejelo med 0 in 999 zahtev oz. med 1000 in 1999 zahtev in tako naprej.
Pri Twitterju se z januarskim dogovorom ne strinjajo, sedaj pa si želijo s tožbo zagotoviti objavo natančnih številk, povezanih s preiskavami nacionalne varnosti. Kot so zapisali, jim trenutna zakonodaja na protiustaven način preprečuje podajanje informacij o dejanskem nadzoru nad svojimi uporabniki, piše nemška tiskovna agencija dpa.
Twitter toži ameriško vlado
8. okt. 2014 9:18 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Ameriško družbeno omrežje Twitter se je odločilo za tožbo proti ameriški vladi. Želijo več svobode pri objavljanju statistik o vladnih zahtevkih za podatke uporabnikov, saj trenutni dogovor med tehnološkimi podjetji in vlado dovoljuje zgolj objavo močno zaokroženih številk.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke