Vrh je sicer sprejel sklepe o Ukrajini, v katerih je pozdravil njeno odločenost za izvedbo političnih in gospodarskih reform ter izrazil pripravljenost na nadaljnjo pomoč pri teh prizadevanjih, skupaj z drugimi donatorji in v skladu s pogoji Mednarodnega denarnega sklada (IMF). Ob tem je pozdravil pripravljenost Evropske komisije na okrepitev humanitarne pomoči ljudem v stiski.
Voditelji so ocenili, da razmere na vzhodu Ukrajine še naprej vzbujajo resno skrb, ter izpostavili, da je bila politiko nepriznavanja nezakonite priključitve Krima Rusiji v četrtek dodatno zaostrena. Ponovili so tudi, da vztraja pri svojih stališčih in bo dodatno ukrepala, če bo treba. Rusijo so znova pozvali k popolnemu spoštovanju dogovorov iz Minska.
Slovenski premier Miro Cerar je izpostavil, da so v razpravi o Ukrajini in Rusiji vsi voditelji "govorili z istim jezikom v isti smeri" ter da je bila dosežena izjemno velika stopnja enotnosti pogledov, sklepi pa resnično sprejeti s popolnim soglasjem. EU prehaja po njegovih besedah v novo fazo, ko bo lahko veliko bolj suvereno še naprej zastopala svoja stališča.
Ta stališča so, da ne dovoli kršitev mednarodnega prava in poseganja v suverenost drugih držav, da pomaga Ukrajini pri politični stabilizaciji in izvedbi strukturnih reform ter s humanitarno pomočjo, je pojasnil. Tudi Slovenija bo po njegovih besedah prispevala pri humanitarni pomoči, saj mora izkazati solidarnost do ljudi v stiski.