Trump je vztrajal, da so bile volitve leta 2020 prirejene v korist Bidna, čeprav so državni in zvezni volilni uradniki, sodelavci njegove kampanje in Bele hiše ter več deset sodišč, vključno z republikanskimi sodniki, zagotovili, da ni nobenih dokazov, ki bi podprli takšne trditve.
Prav tako ni pokazal nobenega kesanja zaradi napada njegovih privržencev na kongres, ampak je celo ozmerjal policista, ki je ubil eno od napadalk. Napovedal je, da bi na položaju predsednika velik del napadalcev pomilostil.
Trump je zavrnil tudi predlog, naj se opraviči svojemu nekdanjemu podpredsedniku Miku Penceu, ki je bil tarča napada, ker ni hotel razveljaviti izidov volitev. "Menim, da ni bil v nikakršni nevarnosti," je dejal Trump in ponovil, da je bil pravzaprav Pence tisti, ki je bil kriv, ker ni razveljavil volitev.
Prav tako se v nastopu, ki ga povzema ameriška tiskovna agencija AP, ni želel zavezati, da bo sprejel izide naslednjih volitev, saj je dejal, da bo to storil le, če bo menil, da gre za poštene volitve.
Odločitev newyorške porote, ki je v civilni tožbi ugotovila, da je leta 1996 spolno zlorabil kolumnistko E. Jean Carroll in jo obrekoval, je označil za lažno novico in vztrajal, da Carrollove sploh ne pozna. V isti sapi je povedal, da sta bila skupaj na fotografiji. Zmerjal jo je kot noro.
Trump se je krčevito otepal jasnega odgovora glede pravice do splava, ker se zaveda, da prepoved med Američani ni priljubljena v tolikšni mer kot med republikanci. Na vprašanje, ali bi podpisal zvezni zakon o prepovedi splava, je odgovoril, da bi se pogajal tako, da bi bili vsi zadovoljni. Vmes pa je ponavljal, da želijo zagovorniki pravice do splava ubijati otroke v devetem mesecu nosečnosti.
Prav tako ni hotel povedati, ali si želi, da bi Ukrajina zmagala v vojni proti Rusiji. "Ne razmišljam v smislu zmage in poraza," je odgovoril. Trdil je, da se z njim na položaju vojna sploh ne bi začela, sedaj pa bi jo sam rešil v enem samem dnevu. Prav tako ni želel povedati, ali meni, da je ruski predsednik Vladimir Putin vojni zločinec, kot mu očita Mednarodno kazensko sodišče.
Trump se je najbolj razhudil, ko mu je voditeljica razlagala, da po zakonu ne bi smel odnesti s seboj zaupnih dokumentov iz Bele hiše. Trump jo je pri tem označil za grdo osebo in vztrajal, da je imel pravico odnesti dokumente, ter brez dokazov ponavljal, da jih je odnesel tudi Barack Obama, Joe Biden pa naj bi jih nesel v Kitajsko četrt.
Glede vročega spora med kongresnimi republikanci in Belo hišo okrog dviga meje javnega dolga je Trump menil, da lahko ZDA ZDA zapadejo v plačilno nesposobnost sedaj ali kasneje, ker da bo to rešilo državo.
Biden se je na Trumpov nastop odzval na Twitterju z vprašanjem Američanom, ali si res želijo še štiri leta tega.
Demokrati so se spraševali, ali bi moral človek, ki še naprej širi laži o svojem porazu na volitvah leta 2020, dobiti prostor na televiziji v času največje gledanosti. Republikanci pa so se spraševali, zakaj se pojavlja na televiziji, ki jo nenehno napada in ji povečuje gledanost.
Televizija CNN si je tudi sicer prislužila veliko kritik, da je Trumpu omogočila javni nastop brez nasprotnika, vendar pa mu voditeljica Kaitlan Collins ni pustila dihati in ga je nenehno soočala z dejstvi kljub temu, da je CNN dvorano napolnil s 400 njegovimi podporniki, vprašanja pa so mu zastavljali le naklonjeni volivci. Trump jo je nekajkrat ozmerjal, da je slaba oseba.
Analitiki televizije CNN so kasneje ugotavljali, da je Trump kot vedno spet navdušil naklonjene republikanske volivce, vendar pa naj bi se slabo odrezal, kar zadeva ključne neodvisne volivce, brez katerih leta 2024 ne bo mogel znova osvojiti predsedniškega položaja.