Zmeraj pa je prisotno vprašanje, kje je meja med varnostjo in pravico do zasebnosti.
Tehnologija ima pomembno vlogo pri delovanju policije, vendar se z njeno uporabo postavljajo resna pravna, etična in moralna vprašanja. Meja med zasebnostjo in varnostjo se premika. Skozi zgodovino so telefon, odvzem prstnih odtisov, poligraf in dvosmerni radio izboljšali delo policije. V ZDA so številko za klic v sili 911 vzpostavili leta 1968. V naslednjih treh desetletjih so se uveljavljali računalniki, tehnologija DNK. Od začetka stoletja so kamere povsod. Zdaj naj bi pripomogle k preprečevanju in napovedovanju kriminala. Ali bomo s tem bolj varni ali pa nas bo imel Veliki brat še bolj na očeh?
V tiskani izdaji in v Trafiki24 več o vse bolj prisotnem nadzoru; koliko milijonov nadzornih kamer je po svetu; o očeh, ki nas spremljajo z neba; o spornem nadzoru nadzornikov; kako velika tehnološka podjetja pomagajo policiji; o krizi, ki jo je povzročilo nošenje telesnih kamer; kako je z napovedovanjem kriminala; o nasprotovanju med varnostjo in državljanskimi svoboščinami.
Tehnologija proti kriminalu
26. dec. 2016 20:00 Osveženo: 10:02 / 09. 8. 2017
Tehnologija spreminja vsak del našega življenja, tudi boj proti kriminalu. Policisti vedno pogosteje uporabljajo brezpilotna letala, nadzorne in telesne kamere.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke