Ministrstvo podjetju očita, da so delavci v omenjeni tovarni za tekočim trakom delali tudi po 15 ur dan, od tega 10 ur stoje, in to tudi po 27 dni zapored, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Ministrstvo je nadzor opravilo v mestu Manaus, kjer stoji ena največjih Samsungovih tovarn na svetu. Tovarna zaposluje 6000 delavcev, iz nje pa Samsung pokriva celotno Južno Ameriko.
Brazilski časnik Tribuna Hoje je ob tem še poroča, da so imeli delavci za pakiranje pametnega telefona, polnilca, slušalk in navodil le po šest sekund časa, v eni izmeni pa naj bi na ta način izdelali več kot 6000 paketov.
Pakiranje večjih televizorjev v kartonsko embalažo je po navedbah časnika trajalo največ 4,8 sekunde, več deset delavcev za tekočim trakom pa naj bi en pametni telefon sestavilo v vsega 85 sekundah.
Južnokorejsko podjetje se je na tožbo odzvalo z izjavo, da že izvajajo "temeljito preiskavo navedb" in da bodo v polni meri sodelovali z brazilskimi oblastmi.
Samsung se že nekaj časa otepa obtožb glede zlorabe delavcev v tovarni Manaus - podjetje je prejelo že več kot 1200 pritožb s strani delavcev tamkajšnje tovarne.
Samsung ima po svetu sicer še 24 podobnih tovarn.
Samsung zaradi domnevne zlorabe delavskih pravic pred brazilsko sodišče
14. avg. 2013 10:09 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Brazilsko ministrstvo za delo je proti južnokorejskem Samsungu vložilo tožbo zaradi domnevne zlorabe delavskih pravic v tovarni ob Amazonki. Država od proizvajalca elektronike zahteva odškodnino v višini 100 milijonov dolarjev.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke