Revija Reporter
Svet

Občina migrantom prepovedala dostop do bazena

J.B.

4. dec. 2015 10:46 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Natacha Bouchart, županja Calaisa, kjer stoji zloglasni ilegalni migrantski kamp Džungla, se je odločila, da bo zaradi varnosti migranbtom prepovedala dostop do javnega kopališča. Pravzaprav ga ne bo prepovedala, pač pa bo moral vsak, ki se bo želel kopati, pokazati veljavni dokument, iz katerega bo razviden naslov prebivališča. To pa pomeni, da migranti iz kampa Džungla ne bodo mogli več v bazen, ker so v Franciji ilegalno in pravno formalno nimajo stalnega prebivališča.

Kot poroča francoska izdaja portala Local, je samooklicane varuhe človekovih pravic odločitev županje dobesedno pognala v zrak. Vsi histerični, ker so komaj dočakali priložnost »obrambe« migrantov pred »rasistično« politiko, so napovedali pritožbo na vse mogoče instance francoskega pravosodja, čeprav je odločitev oblasti v Calaisu pravzaprav logična poteza po pariškem terorističnem napadu, ki so ga zagrešili – migranti.

Županja se groženj zagovornikov »človekovih pravic« ni ustrašila. Še več. Napovedala je podobne ukrepe tudi pri drugih javnih institucijah, kot so denimo knjižnice. Tudi tam se bo moral vsak, ki bo vstopil, identificirati. In glede na to, da ilegalni migranti nimajo dokumentov, pomeni, da bodo ostali pred vrati knjižnice, drugi obiskovalci pa bodo zagotovo bolj varni, saj se bo možnost terorističnega napada zmanjšala na minimum.

In še zanimivost. Leta 1973 je izšel roman pisatelja Jeana Raspaila z naslovom Camp of the Saints (Tabor svetnikov), ki opisuje islamsko invazijo na Evropo. V enem od poglavij opisuje, kako je moral ob vstopu v lokalni bazen vsak pokazati potrdilo, da je zdrav. Tega seveda migranti (Arabci) niso imeli, zato jim je bil dostop do bazena onemogočen. Ko so to ugotovili levičarski mediji, so zagnali vik in krik ter dosegli, da je župan odločitev preklical. Toda zgodilo se je, kar se je morala zgoditi -  skupina otrok se je v lokalnem bazenu okužila z redko obliko gonoreje. Sled okužbe je vodila do migrantov. Seveda je bil Raspailov roman že pred skoraj pol stoletja označen za rasističnega in nestrpnega, danes pa je po njem znova povpraševanje. Žal v slovenščino ni preveden.