Energetske družbe verjamejo, da so v skrilavcih na severnem delu Nemčije zaloge plina, kar lahko pripomore k manjši odvisnosti od ruskega plina. Vendar pa se da do zalog plina priti le s postopkom hidravličnega lomljenja, pri katerem se v kamnino vbrizga mešanica vode, peska in kemikalij, poročajo tuje tiskovne agencije.
Po ocenah ministra za gospodarstvo in energetiko Sigmarja Gabriela bo odločitev kabineta nemške kanclerke Angele Merkel ustvarila pravno varnost tako za ljudi kot za industrijo. Ključno je zaščititi zdravje in okolje, je dodal. Fracking bo po predlogu vlade dovoljen v zelo izjemnih primerih in le, če bodo tveganja pod nadzorom.
Medtem ko je fracking v mnogo evropskih državah prepovedan, pa je ta postopek pridobivanja plina in nafte razširjen v ZDA.
Okoljevarstveniki frackingu nasprotujejo, saj naj bi proces kontaminiral podtalnico in celo povzročal manjše potrese. Tako bo po pričakovanjih osnutek zakonskega predloga še pred odločitvijo v parlamentu predmet številnih javnih razprav.