Leta 1991 je namreč postal svetovalec takratnega predsednika slovenske vlade Lojzeta Peterleta in je znan po svojem predlogu privatizacije družbene lastnine. Ta predlog, ki je bil znan kot Sachsov model privatizacije, je zagovarjal razdelitev družbene lastnine med vso prebivalstvo s pomočjo certifikatov.
Zadnje dneve pa Sachs dviga prah s komentarjem, ki ga je za Project Syndicate napisal skupaj s psihiatrinjo Bandy X. Lee. V komentarju sta avtorja zapisala, da po njunem mnenju Trump trpi za številnimi psihološkimi motnjami, kar ima lahko usodne posledice za ves svet.
Trump naj bi tako kazal znake najmanj treh nevarnih duševnih motenj: paranoje, pomanjkanje empatije in sadizma. Kot poudarjata Sachs in Leejeva, sta si takšno mnenje ustvarila na podlagi opazovanja Trumpovih dejanj, njegovega življenjepisa in številnih pričevanj ljudi.
Zaradi teh motenj je po mnenju Sachsa in Leejeve Trump vsak dan večja nevarnost za svet. Dejstvo, da ima zaradi položaja predsednika ZDA oblast nad drugimi ljudmi, pa te motnje samo še krepi.
Posledice teh motenj naj bi tudi bile Trumpove poteze, kot so na primer stalno podajanje lažnih izjav, obnašanje ob srečanju s severnokorejskim diktatorjem Kim Džong Unom in sprožitev trgovinske vojne.
Nekdanji svetovalec slovenske vlade: Donald Trump kaže nevarne znake paranoje in sadizma
7. jul. 2018 6:00 Osveženo: 7:36 / 07. 7. 2018
Zdaj 63-letni ameriški ekonomist Jeffrey Sachs je pred desetletji slovel kot čudežni deček. Med drugim je v času tranzicije iz socializma v tržno gospodarstvo svetoval številnim vladam – poljski, estonski, ruski in tudi slovenski.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke