Beroš je na redni novinarski konferenci nacionalnega štaba civilne zaščite v Zagrebu potrdil, da je na Hrvaškem 963 okuženih z novim koronavirusom, potem ko so od torka od 14. ure do danes do 14. ure zabeležili 96 novih primerov. Poudaril je, da večje dnevno število obolelih pomeni, da je ukrepe za zajezitev širjenja okužbe treba jemati kar najbolj resno, posebej ko gre za družbeno osamitev in osebno higieno.
Poudaril je, da v preteklih 72 urah niso imeli smrtnih primerov. Na Hrvaškem je doslej umrlo šest okuženih oseb, kar je 1,5 osebe na milijon prebivalcev. Na ventilatorjih je 34 pacientov, kar je za dva več kot v torek. Medtem se je število oseb, ki so se pozdravile, zvišalo na 73. Povprečna starost obolelih je nekaj več kot 48 let. Med njimi je 53 odstotkov moških.
Hrvaški zdravstveni minister je dodal, da so doslej opravili 7680 laboratorijskih testiranj vzorcev, pri čemer so ugotovili 963 primerov okužb, kar znaša 12,5 odstotka.
Direktor hrvaškega zavoda za javno zdravstvo (Hzjz) Krunoslav Capak je povedal, da je v samoizolaciji več kot 21.000 oseb, med katerimi je skoraj 4000 takih, ki so imele neposredne stike z okuženimi. V samoizolaciji je tudi nekaj manj kot 1500 zdravstvenih delavcev. Med obolelimi je 53 zdravnikov ter 44 medicinskih sester in tehnikov kot tudi deset stomatologov in šest lekarnarjev, je dejal Capak.
Novinarje v Zagrebu je zanimalo mnenje hrvaškega notranjega ministra Davorja Božinovića o nameri slovenske vlade, da pošlje vojake na mejo s Hrvaško. Božinović ni tega želel komentirati, ocenil je le, da to ni povezano z migrantsko krizo, ker je po njegovih besedah število poskusov ilegalnega prehoda meje bistveno upadlo.
Pojasnil je, da so ukrepi proti novemu koronavirusu v različnih državah onemogočili tudi delovanje kriminalnih skupin, ki so organizirale tihotapljenje migrantov. V večini držav so prav tako zaradi zajezitve širitve okužb namestili migrante v posebna poslopja in jim prepovedali gibanje, je še dejal.