Po navedbah Wall Street Journala je Romney povedal, da si je njegova soproga Ann, ki je bila lani odločno proti novi predsedniški tekmi, premislila in ga sedaj zelo vzpodbuja. Njunih pet sinov pa še ni enotnega mnenja.
Romney je pojasnil, da se želi znova potegovati za predsednika, ker po njegovem mnenju nihče od doslej znanih možnih kandidatov ni sposoben premagati najverjetnejše demokratske kandidatke Hillary Clinton. Nekdanji guverner Floride Jeb Bush in sedanji guverner New Jerseyja Chris Christie, ki ju tudi mika predsedniška kandidatura, verjetno nista enakega mnenja.
Oba veljata za najresnejša kandidata, ker bi bila lahko sprejemljiva tudi za strankarsko neopredeljene sredinske volivce. Zato sta doslej vzbujala tudi največ pozornosti republikanskih donatorjev. Romneyjev vstop v kampanjo pa bi jima hudo prekrižal načrte.
Romney ima še od leta 2012 široko mrežo donatorjev in podpornikov, ki jih bo moral prepričati za nov poskus. To bo zdaj težje, saj Bush in Christie sodita v drugo kategorijo politikov kot Romneyjevi nasprotniki za republikansko nominacijo leta 2012. Republikanski volivci so se takrat odločili zanj, ker je bil najbolj sredinski in so menili, da lahko premaga Baracka Obamo.
Obama je nato kljub anketam, ki so govorile nasprotno, prepričljivo zmagal s 332 elektorskimi glasovi, medtem ko jih je Romney dobil 206. Uničile so ga lastne besede, ko je 47 odstotkov Američanov primerjal z lenuhi, ki čakajo na pomoč države. Zadel pa je z napovedjo, da bo Rusija v prihodnje največji zunanjepolitični izziv za ZDA, kar je takrat med političnimi komentatorji večinoma izzvalo posmeh, danes pa ukrajinska kriza govori drugače.
Mnenja o Romneyjevih možnostih so med republikanci deljena. Splošno mnenje v ameriški politični kulturi pa je, da se je potrebno že po enem porazu v predsedniški tekmi posloviti in pustiti prostor drugim.