Kmalu po objavi razdelitve resorjev v novi komisiji je Juncker malo po poldnevu v Bruslju stopil pred novinarje. Bratuškovo je pri tem omenil kot eno od sedmih podpredsednikov oz. podpredsednic nove komisije, pristojno za energetsko unijo, posebnega komentarja pa ji ni namenil.
Se pa Bratuškovi, ki je za mnoge sporna izbira, Juncker ni mogel izogniti, ko so prišla na vrsto novinarska vprašanja. Eden od novinarjev mu je namreč zastavil vprašanje, zakaj je sprejel tveganje, ki ga s seboj prinaša njena vključitev v komisarsko ekipo - glede na to da ne uživa podpore prihajajoče slovenske vlade.
Juncker je odgovoril, da je o tem govoril z odhajajočo slovensko vlado, a tudi z prihajajočim slovenskim premierom. Cerar je po besedah Junckerja na koncu razumel, da v komisiji potrebuje po eni strani liberalce in po drugi strani ženske, zato mu je "dal proste roke", da sam izbere s seznama treh kandidatov.
Kot je še dejal Juncker, je seveda normalno in je tudi pričakoval, da bodo glede določenih komisarjev in razdelitve resorjev obstajali pomisleki in da ne bo vsak njegov predlog sprejet z navdušenjem.
Za vse podpredsednike je sicer izpostavil, da so izredno izkušeni in sposobni posamezniki, ki bodo vodili komisarsko ekipo ter uresničevali njene glavne prioritete. Označil jih je kot nekakšne "koordinatorje, vodje ekipe, kapitane" in ne kot nekakšne nadzornike ali prvorazredne komisarje.