Pri tem se zlasti osredotoča na poslovanje največje nemške banke – Deutsche Bank. Ta frankfurtska banka je v primerjavi z ameriško konkurenco skorajda pritlikavka. Tako je ameriška banka JP Morgan v zadnjih treh mesecih zaslužila okoli osem milijard evrov, v celotnem zadnjem letu pa okoli 33 milijard evrov. To je dvakrat toliko, kolikor znaša trenutna borzna vrednost Deutsche Bank. Ta banka bo podatke o tem, kako je poslovala v zadnjem letu, razkrila na koncu januarja, že sedaj pa je znano, da je imela spet izgubo.
V težavah pa ni samo Deutsche Bank, ampak tudi celotno nemško bančništvo. ECB, ki od leta 2014 nadzira poslovanje 117 bank, je predstavila podatke, ki kažejo, da so imele nemške banke, vključene v nadzor, v prvih devetih mesecih lanskega leta le malo več dobička kot grške banke.
Na vrhu lestvice bank glede na donosnost kapitala pa so slovenske banke, ki so imele po podatkih ECB donos na kapital 11,9 odstotka.
Akumulirani dobiček nemških bank, vključenih v nadzor, je tako znašal 668,32 milijona evrov, kar je le okoli dvanajst milijonov evrov več od grških bank. Francoske največje banke so v istem obdobju dosegle okoli 23 milijard evrov dobička, italijanske največje banke pa okoli 11 milijard evrov.
Donosnost kapitala (ROE), ta kaže, koliko denarnih enot je ustvarila ena denarna enota kapitala, pri nemških bankah znaša le 0,4 odstotka. To je po podatkih ECB najnižja donosnost kapitala v evroobmočju. Donos na kapital v francoskih bank tako znaša 6,3 odstotka, v italijanskih 7,6 odstotka, v avstrijskih 8,9 odstotka in v nizozemskih 8,7 odstotka.
Večji donos na kapital imajo tudi portugalske (trije odstotki), grške (3,1 odstotka), finske (4,2 odstotka) in latvijske banke (4,6 odstotka). Na vrhu lestvice bank glede na donosnost kapitala pa so slovenske banke, ki so imele po podatkih ECB donos na kapital 11,9 odstotka.