Po navedbah neimenovanih virov blizu francoskemu premieru Jean-Marcu Ayraultu so očitki, ki jih je Le Monde objavil v četrtek in v katerih je francoski nadzor primerjal z ameriškim vohunskim programom Prizma, nepravilni.
Po četrtkovih navedbah časnika naj bi DSGE prestrezala telefonske in računalniške elektromagnetne signale ter nato shranjevala informacije na superračunalniku na svojem sedežu.
Prestrežene informacije naj bi pokazale, kdo je komuniciral s kom, vsebine komunikacij pa ne, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Neimenovani viri so za Le Monde povedali, da je obveščevalna služba izvajala le "varnostno prestrezanje".
Kot je v četrtek še pisal Le Monde, gre za operacijo, ki "je zunaj zakona in nad vsakim ustreznim nadzorom". A po navedbah virov blizu Ayraultu so ta prestrezanja legalna in jih je avtoriziral sam premier na podlagi nasvetov neodvisne Nacionalne komisije za nadzor varnostnih prestrezanj.
Francija zanika vohunjenje za državljani na spletu
6. jul. 2013 5:00 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Francoska vlada je zanikala, da izvaja obsežen nadzor na spletu in nad telefonskimi klici ter da zbira podatke o elektronski komunikacijah francoskih državljanov, poroča francoski časnik Le Monde. Ta je sicer v četrtek pisal, da francoska tuja obveščevalna služba DGSE nadzira spletno in telefonsko komunikacijo v Franciji in tujini.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke