mlin Svet24.si

8-letnika skalpiralo na šolskem ogledu kmetije

medved, rjavi medved Svet24.si

Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

1701778337-dsc9818-01-1701778319724 Necenzurirano

"Kar sta na policiji počela Žakelj in Tonin, je ...

cernivceva 6a PL Reporter.si

Milijon in pol evrov vredne hiše gradbenega ...

620-24-reli1 Ekipa24.si

Grozljivka na reliju! Vsaj sedem mrtvih, 21 ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

pogacar Ekipa24.si

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Svet

Facebook je spet zamočil pri varovanju zasebnosti uporabnikov

Deli na:
Facebook je spet zamočil pri varovanju zasebnosti uporabnikov

Mark Zuckerberg - Foto: Reuters

Facebook je priznal, da je hranil nekriptirana gesla več milijonov svojih uporabnikov na internih strežnikih, do katerih so lahko njegovi uslužbenci prosto dostopali. So pa pri upravljavcu tega največjega spletnega družbenega omrežja zatrdili, da niso ugotovili, da bi kdo to kakorkoli zlorabil.

"Da smo si na jasnem - ta gesla niso bila nikoli dostopna komurkoli izven Facebooka in doslej nismo našli nobenega dokaza, da bi jih kdo iz podjetja zlorabil ali neustrezno dostopal do njih," je sporočil podpredsednik Facebooka Pedro Canahuati, pristojen za varnost in zasebnost uporabnikov.

Razkrita so bila gesla več sto milijonov uporabnikov aplikacije Facebook Lite, pa tudi več deset milijonov drugih uporabnikov Facebooka in več deset tisoč uporabnikov Instagrama, je še pojasnil Canahuati in napovedal, da bodo obvestili vse, katerih gesla so našli shranjena na ta način.

Pojasnil je, da so zadevo odkrili med rutinskim varnostnim pregledom v začetku tega leta, ko so preverjali, ali Facebook ustrezno ravna z osebnimi podatki svojih uporabnikov, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Po navedbah spletnega portala KrebsOnSecurity.com, ki se ukvarja s kibernetsko varnostjo, so bila nekriptirana gesla okoli 600 milijonov uporabnikov Facebooka in so bila vidna več kot 20.000 uslužbencem tega podjetja. Točno številko še ugotavljajo, arhivi o nezaščitenih geslih pa segajo do leta 2012, navaja portal, ki se sklicuje na navedbe neimenovanega uslužbenca Facebooka.