sekolar, mizna krožna žaga Svet24.si

Zaradi nove omrežnine gospodarstvo na okope, ...

traktor Svet24.si

Tatvina traktorja - pozor, pomagajte najti tatu

robert fico Necenzurirano

Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

jure bracko evita hanzic zvezdana lubej mediaspeed Reporter.si

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

kidd doncic 23 pm Ekipa24.si

Hahaha!!! Po spotakljivih vzdihih Luka Dončić ...

Kate se je odločila, da bo okrevala na res rajskem otoku Odkrito.si

Kate Middleton - okreva "skrita v raju!"

matej mohoric 24 mm Ekipa24.si

Matej Mohorič o nedolžni ureznini, ki mu je niso...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Svet

Ciprasova vlada ustavlja privatizacijo pristanišča v Pireju

Deli na:
Ciprasova vlada ustavlja privatizacijo pristanišča v Pireju

Foto: Reuters

Nova grška vlada pod vodstvom Aleksisa Ciprasa se je odločila ustaviti privatizacijo pristanišča v Pireju. Za to največje pristanišče v državi je interes pokazala kitajska skupina COSCO, ki ima sicer že 35-letno koncesijo za razširitev dveh glavnih kontejnerskih terminalov.

"Ustavili bomo privatizacijo pristanišča v Pireju in tudi v Solunu," je za francosko tiskovno agencijo AFP povedal novi namestnik ministra za trgovsko mornarico Teodoros Dricas.

Prejšnja konservativna grška vlada je nameravala prodati 67-odstotni lastniški delež v pirejski luki. Javno zbiranje ponudb naj bi se izteklo marca.

Interes za nakup pristanišča je doslej pokazala skupina COSCO, ki je za modernizacijo kontejnerskih terminalov v tem pristanišču namenila 320 milijonov evrov.

V Pekingu so se na novico iz Aten odzvali umirjeno. Kot je po poročanju AFP dejala tiskovna predstavnica kitajskega zunanjega ministrstva Hua Chunying, preučujejo informacije, ki so jih dobili.

"Prepričani pa smo, da imata obe vladi željo po krepitvi praktičnega sodelovanja na številnih področjih, saj tovrstno sodelovanje prinaša koristi obema stranema in obema narodoma," je dejala Hua.

Odprodaja državnega premoženja je bila doslej sicer del dogovora Grčije s trojko - Evropsko unijo, Evropsko centralno banko in Mednarodnim denarnim skladom - za obsežno finančno pomoč za zmanjšanje 240 milijarde evrov grškega dolga. V zameno je morala Grčija privoliti v stroge varčevalne ukrepe.

A novi premier Cipras napoveduje, da bo odpravil številne odločitve prejšnjih vlad v okviru teh varčevalnih ukrepov. Med njimi je tudi ustavitev privatizacije določenih podjetij.