Volilna komisija je izbrancu pokojnega predsednika Huga Chaveza Maduri prisodila 50,8 odstotka glasov, Caprilesu pa 49 odstotkov. Oddanih je bilo 14,9 milijona glasovnic, razlika pa znaša 262.000 glasov. Maduro je od Chavezove smrti 5. marca, vodil državo kot začasni predsednik.
Caprilesovi volivci sicer izida ne priznavajo in po Venezueli so v ponedeljek potekali protesti ter spopadi s policijo in vojsko. Ponovno štetje glasov je med drugim podprla tudi Organizacija ameriških držav (OAS) s sedežem v Washingtonu.
"Zmagali smo"
Capriles je ponovil svoj poziv k ponovnemu štetju glasov in menil, da bi bil Maduro, če bi ga sedaj razglasili za naslednika Huga Chaveza, "nelegitimni predsednik", poroča francoska tiskovna agencija AFP. "Krizo je mogoče rešiti le s štetjem vsakega glasu posebej. Tako mora delovati demokracija," je poudaril Capriles.
"Prepričani smo, da smo zmagali na volitvah," je še vztrajal opozicijski voditelj. Svoje privržence pa je pozval k protestom in jim dejal, naj na tradicionalni način - z udarjanjem s kuhinjskimi ponvami - izrazijo svoje nasprotovanje nadaljevanju procesa razglasitve zmagovalca.
Vlada je na drugi strani svoje podpornike pozvala, naj se zberejo na glavnem trgu v Caracasu in proslavijo zmago Madure.
Venezuelska volilna komisija je včeraj zjutraj sporočila, da je na nedeljskih volitvah s 50,66 odstotka glasov zmagal začasni predsednik Maduro. Razlika znaša manj kot 300.000 glasov.