Albanija na pragu "ekološke katastrofe", zato so za 10 let prepovedali sečnjo dreves
7. feb. 2016 5:00 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017


V Albaniji je parlament izglasoval 10-letni moratorij na sečnjo dreves za industrijsko proizvodnjo, saj bi obubožani balkanski državi sicer grozila "ekološka katastrofa". Ob tem so napovedali tudi boj proti ilegalni sečnji, s katero posekajo tudi do 10-krat toliko dreves kot legalno.
"Albaniji grozi ekološka katastrofa, zato moramo sprejeti drastične ukrepe proti izkoriščanju gozdov za industrijo in izvoz," je dejal okoljski minister Lefter Koka.
V primeru nespoštovanja moratorija so zagrozili z do 10-letno zaporno kaznijo, piše francoska tiskovna agencija AFP.
V Albaniji, kjer so v četrt stoletja posekali polovico gozdov, okoljevarstvenike sicer najbolj skrbi krčenje gozdov na rečnih bregovih, saj lahko vodi do poplav po celotni državi. Leta 1990 so gozdovi pokrivali dobro polovico države, sedaj pa 25 odstotkov.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke