Manjši Chefjet lahko ustvarja v eni barvi, večji Chefjet Pro pa je sposoben natisniti večbarvne stvaritve. Tiskanje poteka tako, da čokolado oz. sladkor nanašata sloj za slojem, vmes pa naprava počaka, da se prejšnja plast strdi.
Slaščičarska tiskalnika Chefjet, ki bosta za okoli 5000 dolarjev na trg prišla še letos, sicer nista edina, ki za tiskanje uporabljata užitne materiale. Špansko startup podjetje Natural Machines je pred kratkim na primer predstavilo napravo Foodini, ki lahko tiska čokoladice ali pa raviole.
Na sejmu zabavne elektronike letos 3D-tiskalnike predstavlja kar 30 podjetij, a večinoma so usmerjeni v tiskanje s plastiko, kar je tudi najbolj razširjena oblika 3D-tiskanja.
Tehnologija je zaenkrat še v povojih in se večinoma uporablja le za izdelavo prototipov končnih predmetov, ki se jih nato množično proizvaja na druge načine, na primer s klasičnim brizganjem plastike.
3D-tiskalniki po novem tiskajo tudi slaščice
8. jan. 2014 9:56 Osveženo: 10:00 / 09. 8. 2017
Na lasvegaškem sejmu zabavne elektronike CES sta se predstavila dva 3D-tiskalnika, ki za tiskanje namesto stopljene plastike uporabljata čokolado ali pa sladkor z okusom vanilje, mentola, jabolka, češnje ali melone. Tako lahko natisneta slaščice nenavadnih oblik in celo barvnih kombinacij.
Privoščite si nemoteno branje
Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se
Prijavljeni uporabniki z izpolnjenimi podatki profila berejo vsebine brez oglasov.
- preverjen e-naslov
- preverjena tel. številka
- popolni osebni podatki
- prijava na e-novice
Ste pravkar uredili podatke? Osveži podatke