Revija Reporter
Slovenija

Zveza borcev podpira predsedniško kandidaturo Danila Türka

28. mar. 2012 5:47 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

Maske so padle. Glavni odbor Zveze borcev je včeraj že podprl kandidaturo Danila Türka za predsednika države. Za odpovedano državno proslavo ob Dnevu upora proti okupatorju pa je Stanovnik prosil Jankovića.

Na zadnji seji glavnega odbora ZZB NOB Slovenije, ki je bila 27. marca 2012 v Ljubljani, so soglasno sprejeli sklep o javni podpori h kandidaturi  Danila Türka za predsednika države v mandatu 2012-2017 kot nekakšen izraz priznanja za dosedanje opravljanje te visoke državniške funkcije in kot izraz popolnega zaupanja v njegovo predsedniško vlogo za naprej.

Na predlog predsednika ZZB Janeza Stanovnika je bil sprejet tudi sklep, da je zaradi odpovedi državne proslave ob državnem prazniku Dneva upora proti okupatorju potrebno organizirati, zaradi spomina na upor proti fašizmu in nacizmu, javno vseslovensko proslavo 27.aprila na Kongresnem trgu v Ljubljani s predlogom, da pri organizaciji sodeluje tudi MOL.

Zveza borcev je podpirala tudi družinski zakonik, ki je v nedeljo padel na referendumu.