Slovenjgraškega podžupana Bojana Mestka (SDS) hočejo pred nadomestnimi županskimi volitvami na vsak način diskreditirati in ustrahovati.
Zaradi izvolitve slovenjgraškega župana Matjaža Zanoškarja za poslanca Pozitivne liste Zorana Jankovića bodo v Slovenj Gradcu prihodnjo pomlad nadomestne volitve za župana. Ker med kandidati, ki imajo velike možnosti za uspeh, omenjajo podžupana Bojana Mestka iz stranke SDS, so njegovi najbolj zagreti nasprotniki »nabrusili kose.« Ko se je udeležil obletnice odprtja avtopralnice v Slovenj Gradcu, so mu neznani storilci na parkirišču hudo poškodovali vozilo, ki je bilo parkirano na bližnjem parkirišču. Poleg tega, da so mu predrli gume, so mu z ostrim predmetom na avto napisali »peder.«
V SDS v Slovenj Gradcu takšno dejanje ocenjujejo kot odsev političnega ozračja v mestu, ki je nastalo v času kandidature Bojana Mestka za poslanca SDS na predčasnih državnozborskih volitvah, politične grožnje pa se zdaj še stopnjujejo zaradi verjetnosti njegove kandidature na prihodnjih volitvah za župana. Po mnenju Bojana Mestka gre predvsem za izražanje nestrpnosti do drugače mislečih in načrtno ustrahovanje in uničevanje vseh, ki niso »za«: »Gre za ´demokrate´, ki so že več let v strukturah oblasti in so zato deležni ugodnosti. Tem demokratom´ so se pridružile še mlade generacije, saj vidijo v vsakem drugače mislečem sovražnika, ki ga je treba odstraniti.«
Kot še opozarja Mestek, lahko ustrahovanju z uničevanjem lastnine sledi fizična eliminacija, kot se je zgodilo nekdanjemu poslancu SDS Miru Petku, ki smo ga prav zato poklicali in vprašali, kaj misli o sedanjih političnih razmerah na Koroškem in tako grobe obračunavanju z nezaželenimi političnimi nasprotniki. Petek je prepričan, da so v ozadju takih poskusov vsi tisti, ki jim je blizu politično razmišljanje Zorana Jankovića in ki bi radi na vsak način preprečili morebitne uspehe SDS na Koroškem, še zlasti v Slovenj Gradcu, ki velja za »rdečo trdnjavo«.
Sploh ga preseneča, da prav na Koroškem, kamor so v času osamosvojitvene vojne prihajali specialci iz Beograda, da bi prevzeli najpomembnejše obmejne točke, tako Holmec in Dravograd, volivci volijo srbsko varianto: »To je zame in za Koroško resnično žalostna zgodba.« Petek pritrjuje ugotovitvam, da želijo Mestka diskreditirati, saj vedo, da ima velike možnosti za uspeh na nadomestnih volitvah za župana. Te so se še povečale potem, ko se je razkrilo nezakonito trgovanje sedanje župana Zanoškarja z zemljišči, s čimer je pokazal, da deluje v povsem enakih miselnih okvirih kot Zoran Janković.
»Diskreditiranje se začne z lansiranjem nekakšnih ´dobro preverjenih´ zgodb v mestu, če te ne zaležejo, se pojavijo članki v časopisih, kot se je to zgodilo v mojem primeru z objavo v Delu in Mladini. Kadar to ni dovolj, začnejo fizično obračunavanje, za kar so lahko najeti mladoletni odvisniki in prestopniki,« je prepričan Mestek.
Da je lahko prišlo do tako sprevrženega dejanja, je po Mestkovem mnenju treba poiskati razloge tudi v namenski ukinitvi Policijske uprave Slovenj Gradec. Tako se je v zadnjih mesecih grozljivo povečal kriminal na območju mesta, najsi gre za vlome v stanovanjske objekte ali vozila, kraje vozil, rope in navsezadnje poškodovanje tuje lastnine. Z ukinitvijo se je povečal odzivni čas policistov, kar nepridipravi s pridom izkoriščajo. »Vsekakor bi želel novi vladi (katerakoli že bo) položiti na srce, naj še enkrat premisli glede ukinitve policijske uprave,« opozarja Mestek, ki je prepričan, da so se stroški ob ukinitvi le še povečali, obenem se je zmanjšala varnost ljudi,med prebivalce Koroške pa se je naselil strah.