Kako uspešni smo v Sloveniji, kadar se v deležu žensk v politiki in v postavljenih ciljih enakosti spolov primerjamo z drugimi državami, in kako močni v predsodkih, med njimi v prepričanju, da so moški boljši politiki in voditelji kot ženske?
Kakšna bi morala biti političarka v Sloveniji, da bi bila odločitev za njeno izvolitev na volitvah lažja, tako za ženske kot moške volivce, in katere tuje prakse so nam za zgled?
Kaj je o Ljudmili Novak in Alenki Bratušek dejala Nika Kovač, sociologinja in antropologinja ter direktorica Inštituta 8. marec? Kakšno je njeno mnenje o poslanki Levice Nataši Sukič, ki je med prvimi poslankami doslej odkrito spregovorila o svoji istospolni usmeritvi? Zakaj vsaka kandidatka, pa naj si bo na levi ali na desni, ne dobi ustrezne podpore, če pa že, je to s stisnjenimi zobmi?
Da »ženske politiko vrednotijo kot 'umazano', zato ne želijo stopiti na politično prizorišče in se javno izpostaviti,« je opozorila dr. Simona Kukovič. Meni tudi, da političarke po nepotrebnem zavzemajo (pre)strogo držo in retoriko.
Kakšne so ugotovitve na podlagi dosedanjih raziskav? Ali res drži, da ženske na volitvah raje volijo moške kot ženske?
Po psihoanalitičnem videnju mag. mag. Romana Vodeba je paradigma, da »ženske ne bodo kar tako volile ženske«, povsem logična in pričakovana. V tiskani izdaji pojasni, zakaj.
VEČ V TISKANI IZDAJI REPORTERJA IN TRAFIKI24