Revija Reporter
Slovenija

Zdravnica vzela v bran kolega Riharda Knaflja: V medijih ga vlačijo zaradi neumnosti, njegov sarkastičen humor je iztrgan iz konteksta (VIDEO)

M. K.
29 360

4. maj. 2020 10:35 Osveženo: 10:52 / 04. 5. 2020

Deli na:

Zdravnica Ana Debevc Prašnikar se je na Facebooku zavzela za svojega kolega Riharda Knaflja, ki je zaradi kritik modela medicinskih ventilatorjev, ki jih je preko podjetja Geneplanet nabavila država , postal ena osrednjih osebnosti afere maske.

Knaflja je minister za gospodarstvo Zdravko Počivalšek  označil za »strankarskega zdravnika«, povezanega z LMŠ, Knafelj pa je bil po nastopu v oddaji Tarča na TV Slovenija deležen groženj.



Zanj Ana Debevc Prašnikar pravi, da je eden najboljših intenzivistov v Sloveniji in je »eden treh za katere bi želela, da me zdravijo, če bi bila bolna«. Trenutno ga v medijih vlačijo zaradi neumnosti, meni zdravnica. »Zelo inteligentni ljudje imamo malo iztirjen smisel za humor in med zdravniki je veliko tega humorja.«

Pravi, da je portal Nova24TV iz konteksta iztrgal Knafljevo sarkastično izjavo in mu očitala, da bi »kristjanom odrekel dostop do ventilatorjev, saj imajo ti Jezusa.« Članek, ki kritizira Knaflja, označi za »butast« in obregne se ob poziv portala, naj se zdravnika odpusti. »Dr. Knafelj je tako zelo dober zdravnik, da lahko jutri začne delati v najboljši bolnici kjerkoli na svetu.«

Politike in novinarje poziva, naj naredijo nekaj, da se še enega visoko usposobljenega zdravnika v najboljših letih ne bo izgnalo iz Slovenije. Slovenci si take zdravnike zaslužimo, pravi Debevc Prašnikarjeva, politiki pa si jih ne.

Politikom sporoča: »Lahko se zgodi, da boste imeli infarkt in dr. Knafelj bi vas lahko reanimiral. Videla sem ga, ko je v 45 minutah sam izvedel tri težke intubacije. Za vsako je porabil 10 minut, bile so komplicirane intubacije, pri katerih je bila potrebna premedikacija.«

O svojem kolegu pravi: »Je zdravnik, ki je organiziral darovalce za kritičnega pacienta z akutno levkemijo, je človek, ki s svojega mobitela kliče za paciente, ki nikoli ne gleda na uro, kdaj se mu konča delavnik, ki nikoli ne zaračuna nadur, ki je je državi Sloveniji podaril na tisoče ur svojega dela. Ko je bil moj sošolec, je imel nižje povprečje od mene, a ne zato, ker se ne bi učil za ocene, ampak zato, ker je voluntiral ne vem koliko let, preden je postal zdravnik.«

»Hvala novinarjem, ki širite po medijih take neumnosti, da vas je lahko samo sram,« zaključuje Ana Debevc Prašnikar.