Glede gospodarskih kazalcev je predsednik SDS povedal, da če se bodo napovedi o zmanjšanju gospodarske rasti za štiri odstotke uresničile, bo to prvo leto, ko bo Slovenija začela zaostajati v približevanju povprečni razvitosti EU. Po njegovem je namreč v zadnjih letih vseskozi zmanjševala zaostanek za povprečjem EU, če se bodo napovedi uresničile, pa temu prvič ne bo tako. Kljub temu upa, da se to ne bo zgodilo.
Razlog za takšno zmanjševanje Janša vidi v nekaterih objektivnih okoliščinah, na katere vlada ne more vplivati, kot je globalna gospodarsko-finančna kriza, del pa tudi v tem, da vlada ne izkorišča možnosti, da ukrepa tam, kjer bi lahko in kjer ni odvisna od globalnih okoliščin.
Na javni tribuni je tudi zavrnil nekatere navedbe, da je njegova vlada sedanji pustila prazno blagajno. Po njegovem je Slovenija glede na zadolženost države leto 2008 končala kot druga najmanj zadolžena država v Evropi, prav tako pa z eno najnižjih stopenj nezaposlenosti v EU.
Prav tako smo leto 2008 končali z najnižjimi trošarinami na gorivo v Evropi, nekaj mesecev pozneje pa so te trošarine ene izmed najvišjih v EU. Spremenjen je bil tudi sistem vinjet, in sicer tako, da bodo nove dražje celo od letnih vinjet v Avstriji, je povedal.
V SDS se tudi ne strinjajo s skoraj tretjinskim zmanjšanjem števila notarjev in spreminjanjem zakona o odvetniških tarifah, po katerem bodo lahko odvetniške tarife znova določali odvetniki sami. Po njegovem namreč slednji služi izključno koristim lobija, ki je blizu tistim, "ki uvajajo spremembe".
Glede izbrisanih Janša meni, da bi se na koncu lahko zgodilo, da bodo odškodnine izbrisanim plačevali tisti, ki niso nič krivi, ne pa tisti, ki so za izbris dejansko krivi. Dodal je še, da si večina izbrisanih statusa leta 1992 ni želela urediti, "zdaj pa se skuša z čarovnijo uvoziti veliko število volivcev v Slovenijo".
Predsednik SDS meni, da sedanja koalicija ne bo razpadla še tako kmalu, saj je "močno ideološko povezana". Tudi za afero Patria ne verjame, da bo raziskana kaj kmalu, saj "je tožilka, ki vodi zadevo, žena Zvonka Hrastarja, ki me je aretiral leta 1988".
Podpredsednik stranke Milan Zver pa je ocenil, da je vlada Boruta Pahorja pri sprejemanju protikriznih ukrepov prepočasna in preveč restriktivna. Vlada zagovarja načelo, da je treba ukrepe sprejemati počasi in premišljeno, medtem ko je filozofija politikov in gospodarstvenikov v državah EU ta, da je treba z njimi pohiteti in da je izgubljen vsak dan, je dejal in dodal, da bi se vlada Janeza Janše s krizo spopadla bistveno bolje.
Predsednica Gospodarskega foruma SDS Zofija Mazej Kukovič pa je ocenila, da sedanji protikrizni ukrepi sploh niso ukrepi, saj podjetij v ničemer ne spodbujajo k razvoju.
Današnja regijska javna tribuna je ena izmed niza tovrstnih javnih tribun, ki jih želi stranka izpeljati pred majskim kongresom, z njimi pa želi po Zverovih besedah okrepiti stik s svojim članstvom.