Nato je s poslancem Matjažem Nemcem v zvezi z afero Pegasus zahtevala neodvisno, prostovoljno, forenzično preiskavo mobilnih aparatov, zlasti prvakov političnih strank, preiskovalnih novinarjev in tudi civilne družbe. Premier bo prav tako moral odgovoriti na vprašanja opozicijskih poslancev, kaj natančno se je med svojim obiskom v Izraelu decembra lani pogovarjal s predstavniki podjetja Pegasus, ki prodaja vohunsko opremo, s katero lahko sledijo komurkoli. Še bolj zanimiva bo interpelacija zoper okoljskega ministra Andreja Vizjaka, ki jo je napovedala poslanka LMŠ Jerca Korče. Kot vse kaže, se ji bo pridružila vsa opozicija, vsaj Fajonova je napovedala, da se bodo o tem pogovorile vse opozicijske stranke.
Opozicijski četverček LMŠ, SD, Levica in SAB je vse od oblikovanja KUL ostal skupaj. Skupaj so vložili konstruktivno nezaupnico zoper Janševo vlado, prav tako tudi ustavno obtožbo zoper premierja Janšo in tri interpelacije, ki so si jih razdelile LMŠ, SD in Levica. Pri vseh so bili sicer neuspešni, toda pri zadnji so se opoziciji pridružili še trije nekdanji poslanci SMC, ki zdaj nastopajo v skupini nepovezanih poslancev.
Težko je pričakovati, da bodo napovedane interpelacije kakorkoli omajale Janševo vlado, razen če so se Desusovi poslanci naveličali sedeti v parlamentu.
Opozicija ima zdaj 43 glasov, vladna koalicija uradno le 38, skupaj z Jelinčičevo SNS, dvema poslancema manjšin in poslanci Desusa lahko seže do 47 glasov, a ne vedno. Pri odstavljanju predsednika državnega zbora Igorja Zorčiča so se ustavili pri 45, saj sta dva poslanca (najbrž Desusova) oddala neveljavni glasovnici. Nazadnje sta poslanca Desusa Franc Jurša in Branko Simonovič omogočila izvolitev ministra za digitalizacijo Marka Andrijaniča v zameno za umik zakona o demografskem skladu.
Jeseni se bo Desus zavil v klavzuro, po kateri bo jasno, kakšno vlogo bosta opravljali stranka in njena poslanska skupina jeseni. Ali bodo podprli interpelacijo ali bodo rešili Vizjaka? Če pade, bo koalicija potrebovala novega ministra in glasove za njegovo izvolitev. A to naj ne bi bila edina interpelacija, saj je Korčeva napovedala cel plaz.
Težko je pričakovati, da bodo napovedane interpelacije kakorkoli omajale Janševo vlado, razen če so se Desusovi poslanci naveličali sedeti v parlamentu. Volitve bodo tako verjetno prihodnje leto, volilna kampanja pa se bo začela po koncu slovenskega predsedovanja EU. Takrat bomo tudi verjetno šele zvedeli, ali se bo pojavila še kakšna nova stranka, ki bo ob opozicijskemu četverčku izzvala premierja Janšo.