Annalena Baerbock Svet24.si

Sledi kibernetskega napada na nemško vladajočo ...

ženska Svet24.si

Iskrenost do samega sebe je najboljša ...

občina-ruše, urška-repolusk Necenzurirano

Policija preiskuje, kako je štajerska občina ...

jansa orban fb2 Reporter.si

Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

mbappe Ekipa24.si

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Resno? Je on tisti, zaradi katerega bo planet uničen? Odkrito.si

Nas bo Elon Musk pokončal?

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

Naročilo knjige OZADJE REPORTERJA IN MAGA
Slovenija

Vodušek na prostosti: Lotila se me je lokalna mafija

Deli na:
Vodušek na prostosti: Lotila se me je lokalna mafija

Foto: Primož Lavre

Padel sem v roke lokalni mafiji, ki je zlorabila policijo, tožilstvo in sodstvo, je po prihodu iz pripora izjavil Vladimir Vodušek. Za TV Slovenija je zanikal, da bi koga izsiljeval - šlo je za normalne poslovne pogovore, po katerih ga je "skupina ljudi" ovadila, trdi. Ne vem, ali ima vse skupaj politično ozadje, pravi Vodušek, ki je svoj primer primerjal z aretacijo četverice JBTZ v osemdesetih in afero Depala vas v devetdesetih.

Vrhovno sodišče je včeraj ugodilo zahtevi za varstvo zakonitosti in odpravilo pripor zoper novinarja Vladimirja Voduška ter velenjskega poslovneža Stanislava Gaberca. Voduškov odvetnik Boštjan Penko je za STA povedal, da je vrhovno sodišče ugotovilo, da v tem primeru ne obstaja realna nevarnost, da bi priprta na prostosti kaznivo dejanje ponovila.

Da je sodišče ugodilo zahtevi, je botrovalo to, da nasprotna stran ni imela zadostnih argumentov, da bi utemeljila pripor, meni Penko.

"Vodušek je urejen človek, novinar, urednik, podjetnik, ki še nikoli ni bil kaznovan pred sodiščem. Vsi vedo, da je v kazenskem postopku. Tudi dejanje nima takšne teže, da bi samo po sebi lahko govorilo, da bi na prostosti kaznivo dejanje ponovil," je poudaril Penko.

Po njegovih besedah je bila vsa sporna dokumentacija, s katero je razpolagal Vodušek, že na začetku predana odvetnikom oškodovancev. "Po naši presoji ni nobene dejanske nevarnosti, da bi Vodušek kaznivo dejanje ponovil", je dejal. Penko je še dodal, da sta tako Vodušek kot Gabrc že na prostosti.

Oba sta bila sicer v priporu skoraj mesec dni, v torek pa je tožilstvo predlagalo podaljšanje pripora še za dva meseca, o čemer pa bi zunajobravnavni senat celjskega okrožnega sodišča moral še odločati.

Vodušek in Gaberc sta sicer osumljena izsiljevanja vodstev podjetij Unior iz Zreč in Rhydcon iz Šmarja pri Jelšah. Oškodovancema naj bi grozila, da bosta o njiju razkrila podrobnosti v medijih, v zameno za molk pa zahtevala denar.

Od predsednika uprave Uniorja Gorazda Korošca in direktorja Rhydcona Vinka Stiplovška naj bi Vodušek zahteval 350.000 evrov v gotovini ali odkup njegovih terjatev v višini 160.000 evrov. Kot tretjo možnost naj bi jima ponudil, da z njegovim podjetjem skleneta pogodbo o oglaševanju, vredno 360.000 evrov. Tako Vodušek kot Gaberc krivdo zanikata in pravita, da je šlo za poslovne dogovore.

Spletni portal pozareport.si je sicer še pred izpustom obeh na prostost poročal, da je Vodušek novinarjem Reporterja po telefonu iz celjskega zapora sporočil, da mu tožilstvo ponuja, da prizna krivdo, v zameno za to pa ne bi predlagalo vnovičnega podaljšanja pripora.