Radonjić je ob izreku oprostilne sodbe za Noviča aprila lani med drugim dejal, da ne bo nikoli napredoval, da se bo znašel v suspenzu, si uničil kariero. Zgolj zato, ker je sodil pošteno in Noviča oprostil, čeprav so od njega vplivneži v pravosodju pričakovali, da ga bo obsodil, kot je to pri prvem sojenju storila razvpita sodnica Špela Koleta, a je vrhovno sodišče sodbo razveljavilo.
In res, prejšnji teden mu je podpredsednik vrhovnega sodišča Miodrag Đorđević odredil suspenz. Na podlagi uvedenega disciplinskega postopka. Z vrhovnega sodišča so sporočili, da zoper Radonjića že dlje časa poteka več disciplinskih postopkov. Po mnenju Đorđevića gre za očitke o takšnih disciplinskih kršitvah, ki glede na značaj in težo narekujejo izrek začasne odstranitve iz službe. Do zaključka disciplinskih postopkov. Kot je dodal Đorđević, se je za ukrep odločil, »da se zagotovi nemoteno delovanje sodišča ter da se zavarujeta ugled sodniškega poklica in zaupanje javnosti v sodstvo.«
Absurdne so besede, da morajo sodnika Radonjića odstraniti s sodišča, da bi zavarovali ugled sodniškega poklica in zaupanje javnosti v sodstvo. Ravno Radonjić je s svojim kvalitetnim sodniškim delom dvigal ugled sodstva, kar je se je izkazalo tudi v zahtevni zadevi Novič, ko ni hotel obsoditi človeka, zoper katerega ni bilo dokazov. Drugi sodniki pri prvem sojenju so ga namreč kljub temu obsodili!?
Absurdne so besede, da morajo sodnika Radonjića odstraniti s sodišča, da bi zavarovali ugled sodniškega poklica in zaupanje javnosti v sodstvo. Ravno Radonjić je s svojim kvalitetnim sodniškim delom dvigal ugled sodstva, kar je se je izkazalo tudi v zahtevni zadevi Novič, ko ni hotel obsoditi človeka, zoper katerega ni bilo dokazov.
Zadnji disciplinski postopek so zoper njega začeli zaradi njegovih opozoril javnosti ob izreku oprostilne sodbe za Noviča. Tedaj je dejal, da takšnih pritiskov (v prid obsodbe) še ni doživel, pritiski pa so prihajali z vrha pravosodja. Za TV Slovenija je zdaj ob suspenzu dejal, da obstaja predstava, da morajo biti sodniki disciplinirani kot psi goniči, on pa misli drugače. Pravi, da jim gre že toliko časa na živce, da ga je treba kazensko odstraniti in da se vse to konča. Radonjić namerava iti v odvetniške vrste. Februarja letos je v intervjuju za Reporter dejal, da je dolgoletni predsednik okrožnega sodišča v Ljubljani Marjan Pogačnik udbomafijec.
Ob sojenju v zadevi Michel Stephan je Radonjić preštudiral tudi spis o njem. Gre za nekdanjega sodelavca Kemijskega inštituta, ki je bil lani obsojen zaradi napeljevanja k uboju Janeza Plavca, enega od vodilnih na tem inštitutu (KI). Ravno Plavec in Jamnik sta Stephana zaradi sumljivih poslov odstranila iz KI, tožilstvo pa kljub temu noče videti nobenih povezav med umorom Jamnika in napeljevanjem k uboju Plavca.
Sodnik Radonjić je v obrazložitvi oprostilne sodbe za Noviča zapisal, da gre za povezani zadevi. Kot je navedel, sta na podlagi pričanj zaposlenih v KI, »največji realni interes za Jamnikovo smrt izkazala Michel Stephan in Barbara Mohar« (Stephanova sodelavka v Kemijskem inštitutu in intimna partnerka). Pregled spisa za Stephana pa da je »nakazal realno možnost udeležbe teh dveh pri umoru Jamnika«.