Revija Reporter
Slovenija

Türk in ostala politika se ne bi smeli vključevati v kampanjo, ki Slovenijo deli

STA

26. mar. 2012 14:04 Osveženo: 10:01 / 09. 8. 2017

Deli na:

V stranki SDS so v odzivu na izid referenduma o družinskem zakoniku zapisali, da bi bil skrajni čas, da se predsednik države in ostala politika ne vključujejo v kampanje, ki Slovenijo delijo, ampak da bi se ukvarjali s projekti, ki bodo Slovenijo popeljali iz krize. Prvak Pozitivne Slovenije Zoran Janković je prepričan, da tu ne gre za delitev.  

Kot so v nedeljo zapisali v SDS na svoji spletni strani, predsednik SDS Janez Janša in njegova vlada v referendumski kampanji o družinskem zakoniku nista sodelovala, "so pa v njej sodelovali predsednik republike Danilo Türk, predsednik Pozitivne Slovenije Zoran Janković in predsednik SD Borut Pahor". Ker je bila Civilna iniciativa za družine in pravice otrok "kljub medijski blokadi uspešnejša, saj je prepričala večino volilnega telesa", bi bil po njihovem mnenju že skrajni čas, da se predsednik države in ostala politika ne vključujejo v kampanje, ki Slovenijo delijo, ampak da bi se ukvarjali s projekti, ki bodo Slovenijo popeljali iz krize.

Türk in Pahor se na navedbe ne nameravata odzvati.

Predsednik Pozitivne Slovenije Zoran Janković pa je v zvezi s tem za STA poudaril, da mu je žal, da je zakonik padel, in da tu ne gre za delitev. Kot je Janković dejal za STA, mu je žal, da Janša ni sodeloval v referendumski kampanji, "kajti on bi moral zagovarjati družinski zakonik, ki prinaša dobre rešitve predvsem za otroke in nobenemu ne pomeni nič slabega". Glede izhoda iz krize pa pravi, da so oni že ponudili roko in da so pripravljeni pomagati. Če bi se držali volilnega programa, ki ga je zagovarjala Pozitivna Slovenija, bi Slovenija prišla iz krize, je prepričan Janković. Po njegovih besedah je potrebno "varčevanje tam, kjer so nepotrebni stroški, ne pa kar tako po čez", predvsem pa je treba delati na prihodkovni strani proračuna.